Parafia pw. św. Leona Wielkiego w Wejherowie
MENU
Podziękowanie ks. Piotra
Podziękowanie ks. Piotra
ks. Piotr
2016-06-30

WSPÓLNIE DO NIEBA


     Przed trzema laty Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź wyznaczył mnie do posługiwania w parafii św. Leona Wielkiego w Wejherowie. Nadszedł jednak czas, abym z woli Arcybiskupa pożegnał się z wejherowską wspólnotą św. Leona i podjął kolejne wyzwania duszpasterskie w naszej Archidiecezji. Pragnę podziękować wszystkim, modlącym się w naszej parafii za wspólną drogę kroczenia do nieba. Dziękuję za wspólnie celebrowane Eucharystie, za modlitwę podczas nabożeństw i za codzienne gesty życzliwości oraz modlitewne „margaretki”. Swoje podziękowania pragnę w sposób szczególny skierować do wspólnot i środowisk do których zostałem posłany jako duszpasterz. Swoją wdzięczność pragnę wyrazić Wspólnocie „Marana Tha” oraz tym, którzy co miesiąc, w ostatnie czwartki miesiąca  o godz. 19:00 modlili się z nami oraz słuchali moich kazań i konferencji. Dziękuję za sympatię oraz każdą oznakę życzliwości i wyrozumiałości.

     Dziękuję wspólnotom, które w bogactwie swoich charyzmatów pokazywały mi działającego w Kościele Trójjedynego Boga. Spotkania ze wspólnotą Adoracji Najświętszego Sakramentu pokazały mi bogactwo działania Ducha Świętego w różnorakich darach. Wspólne dni skupienia i przeżywane ślubowania były czasem naszego wspólnego wzrastania. To ciche trwanie przed Jezusem obecnym pod postacią Chleba, wypełnia Boży szept natchnień i pocieszeń. Dziękuję, za zobowiązania modlitewne, które powtarzane z roku na rok zostały podejmowane dla spełnienia pragnień Jezusa z Ogrodu Oliwnego, abyśmy czuwali na modlitwie choć jedną godzinę.

     Swoją wdzięczność kieruję również do wspólnoty Szkoły Biblijnej, z którą pochylaliśmy się nad biblijnymi introdukcjami i Ewangelią św. Łukasza, aby rozdział po rozdziale poznawać to, co Jezus mówi do nas; abyśmy sami uwierzyli i pomagali uwierzyć innym. Każde spotkanie zaczynaliśmy nieszporami, które wybrzmiewały jako pieśń wdzięczności za Słowo Ojca Przedwiecznego skierowane do człowieka.

     Dziękuję również za wspólne pielgrzymki do sanktuariów Polski, Włoch i Izraela, podczas których spotykaliśmy Jezusa mówiącego do nas na różne sposoby. Dziękuję tym, dla których jestem/byłem stałym spowiednikiem i kierownikiem duchowym. Nasze spotkania w konfesjonale oraz rozmowy w plebanii umacniały również moją wiarę. Pragnę wyrazić swoją wdzięczność za świadectwa wiary i wspólne odnajdywanie kierunków wzrastania. Wasza postawa troski o rozwój duchowy mobilizowała również mnie do większej pracy nad sobą. Swoją wdzięczność kieruję do wszystkich chorych, których odwiedzałem w pierwsze soboty miesiąca z posługą sakramentalną. Jestem wdzięczny za ofiarowane za mnie cierpienia i modlitwy zanoszone do Boga w ciszy własnych mieszkań. Niech nasza wzajemna modlitwa trwa, a na pewno przyniesie błogosławione owoce. 

     Przyszłość parafii zależy od wiary dzieci i młodzieży. Dziękuję wszystkim dzieciom wraz z ich rodzicami za postawę wiary i modlitwy podczas niedzielnych mszy św. o godz. 11:30. Mam nadzieję, że zasiane ziarno wiary umocni się i pobudzi do większej gorliwości apostolskiej. Może po latach, któreś  z dzieci odczuje szczególną łaskę Boga i podejmie trud realizowania swojego powołania we wspólnocie życia konsekrowanego lub we wspólnocie kapłańskiej.

     W sposób szczególny swoje podziękowania kieruję do kapłanów, z którymi realizowałem swoje kapłańskie powołanie w wejherowskiej parafii św. Leona. Dziękuję proboszczowi ks. kanonikowi Marianowi Dettlaffowi za ojcowską opiekę oraz kolegom wikariuszom ks. Adamowi i ks. Tomaszowi za przykład roztropnej, kapłańskiej gorliwości. Swoje podziękowanie kieruję również do wszystkich pracowników plebanii: pań Doroty, Stefanii i Teresy oraz panów Bronisława i Eugeniusza, jak również do panów kościelnych Marcina, Michała i Mateusza za ich cichą, codzienną pracę. Dziękuję panu organiście Piotrowi za wspólny śpiew przed mszą św. z udziałem dzieci i za każdy dźwięk wygrany na organach dla większej chwały Boga oraz przepraszam za nie trafianie w tonacje.

    Do swoich podziękowań całej Wspólnocie Parafialnej pragnę dołączyć szczere słowo: przepraszam. Przepraszam za popełnione błędy oraz za to czego nie potrafiłem zrealizować, albo nie było mi dane wykonać. Wyrażam głębokie przekonanie, że będziemy o sobie pamiętać w modlitwie i wzajemnie sobie pomagać w kroczeniu po doczesnych drogach wiary do nieba.

z kapłańskim błogosławieństwem

ks. Piotr

Msze św. kościół
Św. Leona Wiielkiego
i Stanisława Kostki
  • pn-sob: 7.00, 8.00, 18.00;
  • nd i święta: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 18.00;
  • święta znieś.: 7.00, 8.00, 10.00, 17.00, 18.00.
Msze św. kościół
Św. Leona Wielkiego
w wakacje:
  • nd 19.00
w rok szkolny:
  • sob: 17.00;
  • nd i święta: 10.30, 12.00;
Licznik odwiedzin: 04160221
Powered by APSI © copyright 2009-20 by Parafia św. Leona W. w Wejherowie