Parafia pw. św. Leona Wielkiego w Wejherowie
MENU
Z życia parafii
Z życia parafii
ks. proboszcz
2022-08-20

                Festyn “Święta Chleba”
    Festyny jakie odbywały się przeszłości w naszej parafii zrodziły się z potrzeby wsparcia organizowanych przez Akcję Katolicką i wspieranych przez młodzież oazową półkolonii. Nieznaczną pomocą służył też Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Pierwsze Festyny odbywały się przed wakacjami i choć organizowane były przy skromnej pomocy sponsorskiej gromadziły całe rodziny. Kiedy w początkach rozdawaliśmy karty uczestnictwa w dużym przybliżeniu udało się doliczyć 2 tys. uczestników. Potem zrodził się pomysł na drugi Festyn w klimacie dożynkowym. Był owocem podpowiedzi radnych parafialnych śp. Władka Szymoniaka i Leona Reicha, zaakceptowanych przez Prezesa Akcji Marka Panka. Prezentowała się wówczas głównie nowoutworzona Orkiestra parafialna, która ostatecznie na jakiś czas ten Festyn przejęła.
Obecnie Festyn ten zamierza poprowadzić młodzież ze wspólnoty “Effatha” korzystając z wsparcia Akcji Katolickiej. Jak wypadnie ten wznowiony Festyn zobaczymy. Program zdaje się być dość bogaty. Nie będzie żadnych uznanych gwiazd, zresztą nigdy ich nie było. W tym przedsięwzięciu chodzi przede wszystkim o budowanie więzi wspólnotowych, powstanie z tej ruiny w którą wpędziła nas ogłoszona przez ośrodki wszelkiej władzy,  pandemia. Skoncentrowała uwagę społeczeństwa na potrzebach fizycznych i materialnych człowieka nie bacząc na to, że budzony lęk i podtrzymywana panika, przyniosła całe gromady ludzi przestraszonych, zamkniętych w czterech ścianach, nie zdolnych do jakiegokolwiek działania.
Festyn na który zapraszamy nie będzie tylko okazją do spotkania we wspólnocie parafialnej, przy okazji ma wspomóc pozyskanymi środkami ambitne zamierzenia młodzieży z grupy “Efattha”.

Msze św. kościół
Św. Leona Wiielkiego
i Stanisława Kostki
  • pn-sob: 7.00, 8.00, 18.00;
  • nd i święta: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 18.00;
  • święta znieś.: 7.00, 8.00, 10.00, 17.00, 18.00.
Msze św. kościół
Św. Leona Wielkiego
w wakacje:
  • nd 19.00
w rok szkolny:
  • sob: 17.00;
  • nd i święta: 10.30, 12.00;
Licznik odwiedzin: 04521072
Powered by APSI © copyright 2009-20 by Parafia św. Leona W. w Wejherowie