Wakacje z Jezusem Lucyna Bieszke | 2010-07-11 |
Zgodnie z j Program na dwa tygodnie Wakacji z Jezusem został przygotowany wspólnie przez Akcję Katolic Dzień Sportu zorganizo Jak co roku były też wycieczki autokarowe: do Gniewina i Pucka, do Dębek oraz do Gdańska. Uczestnicy półkolonii po-dziwiali panoramę okolicy z Kaszubskiego Oka, kąpali się w Zatoce Puckiej, oglądali zwierzęta egzotyczne w oliwskim ZOO. Pewnie dla każdego niezapomniany będzie pobyt w Dębkach i deszczowy spacer po plaży, tym bardziej, że pomimo niesprzyjającej pogody humory dopisywały.Na zakończenie półkolonii, podczas podsumowania turnusu, każde dziecko otrzymało nagrodę: za uśmiech, życzliwość wobec innych, wzajemną pomoc. Następne półkolonie już za rok! | |
Modernizacja w Konwikcie | 2010-07-04 |
Tegoroczne przygotowania na rekolekcje dla młodzieży oazowej spowodowały potrzebę przebudowy i modernizacji ciągów wodno – sanitarnych. 300 i 150 litrowe bojlery na ciepłą wodę zapewnią jej większą dostępność. Koszt modernizacji przekroczył kwotę 10 000 zł. Na krótki czas nastąpiła też przerwa w remoncie i odnowieniu ławek w naszym kościele. Poprawione i zakonserwowane zostaną też ławki boczne. | |
Rodzina promykiem nadziei p. Maria Ziółkowska | 2010-06-27 |
Po raz XIII-ty parafianie spotkali się w ogrodach konwiktu na festynie rodzinnym pod hasłem „Rodzina promykiem nadziei” organizowanym przez Akcję Katolicką. Jak co roku w festynie uczestniczyli, oprócz naszych parafian, którzy są już jedną wielką rodziną, mieszkańcy z całego naszego miasta, a także wielu gości z zewnątrz. Po oficjalnym otwarciu dokonanym przez ks. proboszcza i prezesa Akcji Marka Panka rozpoczęła się wspólna zabawa. Na początek można było wysłuchać występu naszej orkiestry „Fermata” i podziwiać kunszt muzy-czny młodych muzyków z niezmordowanym Waldkiem Runtzem. Potem z przyjemnością słuchano piosenek i utworów muzycznych wykonywanych przez zespół „Bolszewianie”. Zespół gra od ponad trzydziestu lat, najczęściej charytatywnie w różnych miejscach - w domach opieki, szpitalach. Na festynie zbierali zasłużone brawa. Wiele wesołości na widowni wywołały kaszubskie przyśpiewki i skecze w wykonaniu regionalnego zespołu kaszubskiego, które wywoływały salwy śmiechu. I po raz kolejny okazało się, że język kaszubski jest znany i bliski większości zgromadzonych wejherowian. | |
XIII Parafialny Festyn Rodzinny | 2010-06-13 |
| |
Pola Nadziei - Hospicjum domowe w trosce o poszanowanie życia ludzkiego do ostatka Teresa Dzięcielska | 2010-05-23 |
Wiosną, ki Pola Nadziei, to kampania, której celem jest nie tylko finansowanie wsparcie hospicjów, ale również szerzenie idei hospicyjnej, ale również szerzenie idei hospicyjnej a także uświadomienie i uwrażliwienie dzieci i młodzieży na problemy osób chorych i cierpiących. Niezwykle ważny w tej kampanii jest – oczywiście oprócz zbierania tak potrzebnych hospicjum funduszy – jej wymiar społeczny. Wolontariusze – zarówno ci, którzy w akcję włączają się, jak i ci, którzy po prostu o niej usłyszą lub czytają, mogą przekonać się, jak niezwykle istotne jest, abyśmy, na co dzień nie zapominali o osobach chorych i chcieli im bezinteresownie pomagać. | |
Msza św. w intencji ofiar Smoleńska | 2010-05-09 |
| |
Rowerowa przygoda Marek Panek | 2010-05-09 |
Kolejn y jedenasty już raz Akcja Katolicka naszej Parafii zorganizowała w dniu 1 maja Rodzinny Rajd Rowerowy. Podobnie jak w poprzednich rajdach dopisała frekwencja. Na parkingu przy Kościele Św. Stanisława i Św. Leona zgromadziło się ok. 150 miłośników rowerowej przygody. O godz. 1000 po udzielonym przez ks. Proboszcza błogosławieństwie rowerowy peleton wyruszył na trasę rajdu. Ulicą 3 Maja następnie ul. Sienkiewicza przejechaliśmy przez przejazd kolejowy i krajową „szóstkę” na ul. Ofiar Piaśnicy. Za rogatkami miasta wjechaliśmy na tzw. starą drogę Wejherowo – Krokowa. Następnie przekroczyliśmy Krokowską szosę i jadąc czarną drogą dojechaliśmy do Leśniczówki „Muza” gdzie podczas zaplanowanego postoju mieliśmy możliwość uczestniczenia w konkursach i pokazach. Bardzo interesujący pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej zorganizowała grupa ratowników medycznych z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Wejherowie. Każdy z uczestników mógł pod fachowym okiem ratowników zapoznać się z zasadami udzielania pierwszej pomocy. Inną atrakcją przygotowaną również przez młodzież z wejherowskiego „ogólniaka” było stanowisko paramilitarne gdzie młodzież zademonstrowała swoje umiejętności żołnierskie. Obie grupy przygotował pan Waldemar Mróz za co bardzo dziękujemy. | |
Święto Flagi | 2010-04-25 |
Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Gdańskiej włączając się w Ogólnopolską akcje „ Flaga w Twoim oknie”. Pragnie dzisiaj umożliwić zakup flagi dla każdego. Przed kościołem będzie można nabyć naszą narodową flagę u młodzieży. 2 maja – w Święto Flagi - będzie okazją do zamanifestowania naszej wiary i patriotyzmu. Wywieśmy FLAGĘ w swoim oknie – symbol naszej jedności i miłości do Ojczyzny, troski o Naród i Państwo. | |
XI Rodzinny Rajd Rowerowy | 2010-04-25 |
| |
Msza w intencji Prezydenta i ofiar katastofy w Smoleńsku ks. Piotr | 2010-04-10 |
Dziś w sobotę o 20.00 Msza św. w intencji ofiar katastrofy samolotu rządowego pod Smoleńskiem | |