Parafia pw. św. Leona Wielkiego w Wejherowie
MENU
Ogłoszenia parafialne
XIII Niedziela Zwykła
2011-06-26
 1. Chrzest zanurzający nas w Chrystusa daje nam prawo do korzystania z Jego dziedzictwa ale też zobowiązuje nas do nabywania takich umiejętności i sprawności, które pozwolą nam z tego dobra korzystać.
 2. Dzisiaj w ostatnią niedzielę miesiąca Msza św. o godz. 1300 sprawowana będzie z liturgią Słowa w języku kaszubskim.
 3. Dzisiaj ostatni raz, mimo niedzieli wakacyjnej, odprawiamy w obu  naszych kościołach Msze św. w stałym porządku. Od poniedziałku nie będzie w dni powszednie Mszy św. w Konwikcie a w niedziele wakacyjne będziemy tam odprawiali Msze św. o godz. 1900. W dużym naszym kościele porządek Mszy św. nie ulega zmianom.
 4. We wtorek działające przy naszej parafii Hospicjum Domowe pw. Judy Tadeusza obchodzi 20-lecie swojej działalności. W tym dniu o godz. 1700 w Konwikcie zostanie odprawiona Msza św. o Boże błogosławieństwo dla tego dzieła. W  duchu wdzięczności za dotychczasowe owoce z prośbą o wszystkie potrzebne łaski dla posługujących w nim lekarzy, pielęgniarek i wolontariuszy.
 5. W środę podczas Mszy św. nowennowej  o godz. 1800 żegnać będziemy Ks. Tomasza, który po 5-letniej posłudze w naszej parafii przechodzi do Swarzewa. Natomiast do naszej parafii Ksiądz Arcybiskup przysyła księży: ks. Łukasza Kosa, który kiedyś u nas sprawował praktykę diakońską i ks. Janusza Hermana z Gdańska-Przymorza.
  Księdzu Tomaszowi dziękujemy za współpracę w naszej parafii, nowym wikariuszom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej.
 6. Dziękujmy Panu Bogu za święto Eucharystii, za pogodę na czas procesji Bożego Ciała. Dziękujemy dziewczynkom sypiącym kwiatki, siostrom Albertynkom, które je przygotowywały i prowadziły, chłopcom z dzwoneczkami, dzieciom niosącym różaniec, dziękujemy rodzicom, którzy wspierali swoje pociechy, dziękujemy pocztom sztandarowym parafialnymi rzemieślniczym, młodzieńcom i pannom niosącym feretrony, dziękujemy paniom od figurki M. Bożej Fatimskiej, dziękujemy ministrantom, lektorom, którzy zajęli się niemal całą obsługą procesji, radnym, którzy kierowali porządkiem procesji, dziękujemy orkiestrze „Fermata" za uświetnienie i ułatwienie procesyjnego przemarszu, dziękujemy chórowi Harmonia i naszemu panu organiście, który nim dyrygował. Pragniemy też podziękować za wystawienie ołtarzy, za wszystkie dekoracje Panu Bronisławowi Sosze, siostrom Albertynkom, panu Brudniewiczowi, Witkowi Mockowi, państwu Szornakom, pani Marlenie i wszystkim mieszkańcom kamienicy 314 przy ul. Sobieskiego za wystawienie ołtarzy. Dziękujemy wszystkim za ozdobienie okien i balkonów za udział w procesji. Dziękujemy za nagłośnienie Tomkowi Bielińskiemu z oazy i Mietkowi Dampcowi.
 7. Przez całą oktawę Bożego Ciała po wieczornej Mszy św. procesja Eucharystyczna wokół naszej świątyni.  W niedzielę wyjątkowo po sumie.
 8. Do końca czerwca nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa będziemy odprawiali po porannym różańcu i po Mszy św. wieczornej.
 9. W środę 29 czerwca obchodzimy  uroczystość św. Piotra i Pawła. Tegoroczna uroczystość przypada w 60-tą rocznicę święceń kapłańskich Ojca Świętego Benedykta XVI.  Msze św. w ten dzień uroczysty odprawimy w porządku świątecznym o 700, 800, 1000 w intencji Ojca św.i o godz. 1800. Kolekta przeznaczona zostanie na dzieła Stolicy Apostolskiej.
 10. W czwartek kończy się Oktawa Bożego Ciała, w piątek obchodzimy uroczystość ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa a sobotę wspo-mnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
 11. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: I czwartek - o godz. 1700 Godzina Święta i okazja do spowiedzi; I piątek - od godz. 1600 spowiedź, o godz. 1700 Msza św. wotywna, o godz. 1800 Msza św. za zmarłych w miesiącu czerwcu i polecanych Panu Bogu przy figurze Piety. Chorych z Komunią św. odwiedzimy dopiero po wakacjach.
 12. Dzieci i młodzież prosimy, aby nie zaniedbywali uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. a rodziców i dziadków, by im to ułatwiali.
 13. W dniach 2-9 lipca odbędą się w Rumi Wejherowie i Lęborku  Mistrzostwa Świata Juniorów w biegu na orientację. Będzie to najwyższa rangą impreza sportowa w naszym rejonie od wielu lat. Organizatorzy zapraszają na uroczystości otwarcia 2 lipca w Wejherowie, a także, na imprezy późniejsze. Szczegóły na plakatach i w internecie.
 14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, szczególnie Gościa Niedzielnego, który może dopomóc w rozwianiu wielu wątpliwości i przybliżyć siostry i braci we wierze. 
Msze św. kościół
Św. Leona Wiielkiego
i Stanisława Kostki
 • pn-sob: 7.00, 8.00, 18.00;
 • nd i święta: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 18.00;
 • święta znieś.: 7.00, 8.00, 10.00, 17.00, 18.00.
Msze św. kościół
Św. Leona Wielkiego
w wakacje:
 • nd 19.00
w rok szkolny:
 • sob: 17.00;
 • nd i święta: 10.30, 12.00;
Licznik odwiedzin: 04391214
Powered by APSI © copyright 2009-20 by Parafia św. Leona W. w Wejherowie