Jesteś tutaj:
Ogłoszenia parafialne / Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia parafialne
ks. proboszcz
2015-11-21

                                                    N i e d z i e l a   C h r y s t u s a   K r ó l a

1. Niedziela dzisiejsza kończy rok liturgiczny, który prowadził nas za sprawą Słowa Bożego i gestów liturgicznych przez nasze „dzieje zbawienia”. Cieszyliśmy się narodzinami Mesjasza Pańskiego, smuciliśmy się Jego Męką. Karmiliśmy się owocami Jego zasług, aby pokarm duchowy pozwolił nam trwać na drodze do domu Ojca. Każdy z nas jest „wędrowcem błądzącym” i dobrze jest znaleźć się nam pod władzą Króla, Króla Wszechświata.

2. Uroczystość dzisiejsza jest świętem patronalnym Akcji  Katolickiej. Dzisiaj podczas sumy parafialnej członkowie Akcji Katolickiej wraz z nami dziękować będą Panu Bogu za owoce minionego czasu i prosić będą o błogosławieństwo Boże na rok kolejny.

3. Gościmy dziś przedstawicieli Seminarium Duchownego, którzy kwestują na rzecz naszej diecezjalnej uczelni  przygotowującej ludzi  młodych do posługi w Kościele.

4. W przyszłą niedziel ę rozpoczniemy Adwent – nowy Rok liturgiczny, a z nim wszystko co w naszej pobożności katolickiej ma na przygotować na świętowanie Bożego Narodzenia .          Do prastarej tradycji należą też Msze św. roratnie sprawowane o świcie już dziś pamiętajmy o przygotowaniu do udziału w tych nabożeństwach.

5. W przyszłą niedzielę ostatnią w miesiącu Msza św. sprawowana będzie z liturgią Słowa w języku kaszubskim.

6. Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w radości odpustowej ku czci św. Leona, dziękuję Ks. Piotrowi Dobkowi, który nas rekolekcjami przygotował, przewodniczył uroczystościom odpustowym, dziękuję wspólnocie Żywego Różańca, Akcji Katolickiej, Kościołowi Domowemu, ministrantom i lektorom, wszystkim zaangażowanym w przeżycie naszego święta .Ks. Piotr pragnie też przekazać pozdrowienia za możliwość spotkania się z nami i dziękuje za ofiary złożone na rzecz parafii, którą zawiaduje.

7. Wspólnota Marana Tha zaprasza na adwentowe czuwanie w najbliższą sobotę na g. 19oo do Konwiktu. W programie czuwania: Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, Eucharystia oraz adoracja Najświętszego Sakramentu.

8. Po niedzieli  p. organista i kościelny roznosić będą opłatki wigilijne po domach naszej parafii.

 
Msze św. kościół
Św. Stanisława Kostki
  • pn-sob: 7.00, 8.00, 18.00;
  • nd i święta: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 18.00;
  • święta znieś.: 7.00, 8.00, 10.00, 17.00, 18.00.

Msze św. kościół
Św. Leona Wielkiego
w wakacje:
  • nd 19.00
w rok szkolny:
  • pn-sob: 17.00;
  • nd i święta: 10.30, 12.00;
  • 1 piątki mc.: 18.00.

Powered by APSI © copyright 2009-12 by Parafia św. Leona W. w Wejherowie