Parafia pw. św. Leona Wielkiego w Wejherowie
MENU
Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia parafialne
ks. proboszcz
2016-11-26

                                        1.niedziela Adwentu                               27.11.2016r.

1.  Niedziela początków, pierwsza w Adwencie, rozpoczyna ten szczególny czas, który w wymiarze liturgicznym jest pamiątką oczekiwania Pomazańca, Mesjasza, ostatecznie zaś Zbawiciela, który przez ziemię przejdzie jak każdy człowiek ale nas wszystkich otworzy na zbawienie, na życie, które nie ma końca.

2. Do czasu adwentowego przynależy Msza św. Roratnia. Sprawowana jeszcze przed świtem swym charakterem przynależy do nocy, której charakter stanowi oczekiwanie i gotowość na zdarzenie, które wszystko może zmienić. Msze św. będziemy odprawiali we wszystkie dni powszednie Adwentu rano o g. 6oo. Zapraszamy wszystkich i liczymy, że nie zabraknie dzieci, młodzieży dorosłych i starszych. Dzieci niech przyniosą ze sobą zapalone lampiony, aby w uroczystej procesji wejść do świątyni. Niech przyniosą też serduszka pełne dobrych uczynków, aby Matka Boża w wędrującej figurce mogła zagościć w wybrany m przez Nią domu.

3. W związku z Roratami z porządku codziennego wypadnie Msza św. sprawowana o g. 7oo.

4. Czas Adwentowy wymaga od nas duchowego wysiłku, kolejnego nawrócenia, aby święta w które „Bóg się rodzi” nie były tylko pamiątką minionego czasu, tego z wielkiej dali, czy z naszego dzieciństwa ale by Bóg i w nas mógł się rodzić przez trud modlitwy, wyrzeczenia i gest jałmużny, którą wspomóc możemy będących w potrzebie.

5.  I w tym roku pragniemy podjąć akcję „Gwizdkowego Aniołka”. Po Mszy św. z koszyka przy ołtarzu będzie można zabrać obrazek aniołka z adresem i danymi jakiegoś dziecka. Paczki ze słodyczami, książkami, przyborami szkolnymi, zabawkami będzie można składać w zakrystii lub w biurze parafialnym.

6. W poniedziałek 28.listopada o g. 16oo w kościele Chrystusa Króla Ksiądz  Arcybiskup Leszek Sławoj Głódź przewodniczył będzie Mszy św. koncelebrowanej  w duchu wdzięczności za dary Nadzwyczajnego Jubileuszowego Roku Miłosierdzia i 1050.lecia Chrztu Polski z udziałem mieszkańców Powiatu, Miasta i Dekanatu Wejherowskiego; Służb cywilnych, mundurowych,  rodzin, młodzieży i środowisk szkolnych. Ksiądz Dziekan Daniel Nowak zaprasza wszystkich na wspólne dziękczynienie.

7. W środę przypada świąteczne wspomnienie św. Andrzeja Apostoła.

8.  Dzisiaj o g. 13oo Msza św. z liturgią Słowa w języku kaszubskim.

9. Kolektę z niedzieli dzisiejszej przeznaczamy na potrzeby remontowe.

10. W czasie adwentowym  p. organista i kościelny roznoszą opłatek wigilijny po domach naszej parafii.

11.  W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne; 1.czwartek – od g. 17oo młodzież  3.klas Gimnazjum rozpoczyna Adorację Najśw. Sakramentu z modlitwą różańcową i spowiedzią adwentową;   1.piątek – o g. 16oo spowiedź dla dzieci, o g. 17oo Msza św. wotywna o g. 18oo – Msza św. za zmarłych w minionym miesiącu i polecanych Panu Bogu przy figurze Piety.  1.sobota – odwiedzimy chorych z Komunią św.

12. W przyszłą niedzielę ss. Albertynki wraz z podopiecznymi będą kwestować przed naszym kościołem na potrzeby Ogniska dla dzieci, działającego w domu Sióstr  przy ul. Kopernika.

Msze św. kościół
Św. Leona Wiielkiego
i Stanisława Kostki
  • pn-sob: 7.00, 8.00, 18.00;
  • nd i święta: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 18.00;
  • święta znieś.: 7.00, 8.00, 10.00, 17.00, 18.00.
Msze św. kościół
Św. Leona Wielkiego
w wakacje:
  • nd 19.00
w rok szkolny:
  • sob: 17.00;
  • nd i święta: 10.30, 12.00;
Licznik odwiedzin: 04731744
Powered by APSI © copyright 2009-20 by Parafia św. Leona W. w Wejherowie