Parafia pw. św. Leona Wielkiego w Wejherowie
MENU
Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia parafialne
ks. proboszcz
2017-06-17

11.niedziela w ciągu roku      18.czerwca 2017r.

1. W Boże Ciało udziałem w procesji wyznaliśmy naszą wiarę w realną obecność Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

2. Dziękujemy wszystkim za udział w procesji, szczególnie jednak tym, którzy zaangażowali się   w to,  aby ten uroczysty pochód mógł się dopełnić we właściwym porządku. Dziękujemy służbie liturgicznej, ministrantom i lektorom , dziękujemy dziewczynkom sypiącym kwiatki, chłopcom, którzy im towarzyszyli, dziękuję katechetkom, siostrom Albertynkom za przygotowanie i obecność, paniom i rodzicom, którzy na trasie towarzyszyli i wspierali swoje pociechy, dziękujemy młodzieży gimnazjalnej która poniosła obrazy,  dziękujemy paniom od figurki Matki Bożej Fatimskiej,  dziękujemy pocztom sztandarowym św. Różańca, Miłosierdzia i Działkowiczów, dziękujemy Chórowi Harmonia pod batutą  naszego p. organisty, dziękujemy orkiestrze „Fermata” i p.  Waldkowi Runtzowi - dyrygentowi. Dziękujemy Tomkowi Bielińskiemu za nagłośnienie przy 2.stacji, Księdzu Jackowi - neoprezbiterowi za porywające kazanie, panom niosącym baldachim, dziękujemy porządkowym za sprawny przebieg procesji . Dziękujemy możliwość ustawienia ołtarzy procesyjnych; siostrom Albertynkom, p. Mariuszowi Brudniewiczowi, p. Szornakom, mieszkańcom Sobieskiego 314. Dziękuję Kamilowi Szymerowskiemu za ustawienie ołtarza przy 314, p. Bronkowi  i p. Geniowi  za dekoracje i przygotowanie ołtarzy. Dziękujemy p. kościelnemu starszym lektorom za przygotowanie kościoła i ołtarzy.  Dziękujmy wszystkim, którzy na trasie procesji ozdobili okna i balkony.    

3. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa rano będziemy odprawiali przed Mszą św. o g. 8oo a wieczorem przez okres Oktawy w łączności z procesją.

4. Oktawa Bożego Ciała kończy się w czwartek. Po procesji święcić będziemy wianki i wianuszki z kwiatów i ziół.

5. W piątek po Oktawie przypada uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa. Msze św. odprawimy w porządku dni powszednich.

6.  W środę po Mszy św. o g. 18oo w Konwikcie spotkanie Akcji Katolickiej.

7.  Od niedzieli  25.czerwca w naszej parafii wchodzimy w okres wakacyjny. Zmiany porządku odnoszą się jedynie do liturgii sprawowanej w Konwikcie. Z porządku wypadną Msze św.  dni powszednich  a w niedziele będziemy sprawowali Mszę św. wakacyjną o g. 19oo

8. W przyszłą niedzielę 25.czerwca będziemy gościli ks. Wojciecha Kozłowicza salezjanina – misjonarza z Zambii. Przed wakacjami, które mamy za pasem będziemy mieli okazję posłuchać misjonarza pomodlić się i wesprzeć dzieło misyjne kościoła.

Msze św. kościół
Św. Leona Wiielkiego
i Stanisława Kostki
  • pn-sob: 7.00, 8.00, 18.00;
  • nd i święta: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 18.00;
  • święta znieś.: 7.00, 8.00, 10.00, 17.00, 18.00.
Msze św. kościół
Św. Leona Wielkiego
w wakacje:
  • nd 19.00
w rok szkolny:
  • sob: 17.00;
  • nd i święta: 10.30, 12.00;
Licznik odwiedzin: 04731683
Powered by APSI © copyright 2009-20 by Parafia św. Leona W. w Wejherowie