Jesteś tutaj:
Ogłoszenia parafialne / Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia parafialne
ks. proboszcz
2017-08-28

19.niedziela w ciągu roku                  13.08.2017.

1. Kalendarz liturgiczny wyznacza nam kolejną niedzielę, ale przypada ona w 13.dniu sierpnia a więc przynosi nam kolejną rocznicę miesięczną w Stulecie Objawień Fatimskich. Będziemy tę pamiątkę celebrowali w niedzielę dzisiejszą w łączności z Mszą św. wieczorną. Poprzedzimy  wspólne czuwanie różańcem o g. 173o, następnie Msza św. po niej procesja z figurką Matki Bożej Fatimskiej i świecami. Na zakończenie apel i błogosławieństwo. Podczas czuwania fatimskiego będziemy pamiętać z wdzięcznością o tych, którzy już doszli przed Tron Królowej Polski i o tych, którzy jeszcze ciągle są w drodze.

2. W poniedziałek w naszej Archidiecezji przypada rocznica poświęcenia Katedry. Jest to okazja do modlitwy w intencji naszego Kościała lokalnego, Metropolity, Biskupów i wszystkich, którzy ten Kościół stanowią i w nim posługują.

3. We wtorek przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Kolejna rocznica pamiętnej i zwycięskiej Bitwy Warszawskiej, która zatrzymała zalew bezbożnego komunizmu w jego marszu na Europę. W uroczystość Matki Bożej Wniebowziętej przypada główne święto odpustowe na Jasnej Górze u Hetmanki Oręża Polskiego, święto Wojska Polskiego, odpust w Bazylice Konkatedralnej w Gdańsku i uroczystości Ku czci Wniebowziętej w naszych świątyniach. Msze św. odprawimy w porządku niedzielnym, wakacyjnym  a więc również   o g.  19oo w Konwikcie. Podczas Mszy św. będziemy święcić kwiaty, zioła i zboża i owoce.

4. Po swoim odpuście ku czci Wniebowziętej jak co roku odwiedzą nas na zaproszenie Akcji Katolickiej goście z Wilna. W przyszłą niedzielę przed kościołem odbywać się będzie zbiórka do puszek przeznaczona na odbudowę klasztoru franciszkańskiego w Wilnie, odzyskanego po prawie 25 latach starań. W niedzielę 27.sierpnia nastąpi uroczyste przejęcie w obecności Metropolity wileńskiego tej placówki zakonnej zagarniętej przez komunistyczne władze. W tej  uroczystości uczestniczyć będzie delegacja z naszej parafii.

5.  Zespół wokalny Art’n’Voices zaprasza w środę 16.sierpnia na g. 18oo do naszej świątyni na koncert przed wyjazdem na międzynarodowy konkurs śpiewaczy do Guido di Arezzo we Włoszech. W programie usłyszymy nowy repertuar zespołu specjalnie przygotowany na zmagania konkursowe w dniu 24.08.2017r.

6.  W sierpniu pamiętajmy o okresowej abstynencji a w tym wakacyjnym czasie nie zapominajmy o niedzielnym obowiązku uczestnictwa we Mszy św.

7. Po Mszy św. porannej o g. 7oo różaniec przed Najśw. Sakramentem Wspólnoty róż różańcowych a o g. 173o adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi.

 
Msze św. kościół
Św. Stanisława Kostki
  • pn-sob: 7.00, 8.00, 18.00;
  • nd i święta: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 18.00;
  • święta znieś.: 7.00, 8.00, 10.00, 17.00, 18.00.

Msze św. kościół
Św. Leona Wielkiego
w wakacje:
  • nd 19.00
w rok szkolny:
  • sob: 17.00;
  • nd i święta: 10.30, 12.00;

Powered by APSI © copyright 2009-12 by Parafia św. Leona W. w Wejherowie