Parafia pw. św. Leona Wielkiego w Wejherowie
MENU
Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia parafialne
ks. proboszcz
2018-03-31

Niedziela Zmartwychwstania            1.04.2018r.

1. Radujemy się Chrystusowym Zmartwychwstaniem, zwycięstwem naszego Pana nad grzechem i śmiercią, wypełnia nas radość z nadziei na naszą nieśmiertelność . Msze  św. dzisiaj i jutro w 2.święto będziemy odprawiali w obu naszych kościołach w  porządku niedzielnym.

2. Poniedziałek wielkanocny jest w kościołach polskich dniem modlitw i okazją do wsparcia materialnego  uczelni katolickich, szczególnie KUL-u. ofiary składane na tacę zgodnie z dyspozycją stosownej Komisji Episkopatu zasilą budżety tych uczelni.

3. Trwa nowenna przed świętem patronalnym Bożego Miłosierdzia. Odprawiamy od niedzieli Zmartwychwstania w łączności z wieczorną adoracją Najśw. Sakramentu o g. 173o

4. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne kwietnia; 1.czwartek – dzień modlitwy dziękczynnej za dar Eucharystii i prośby o powołania kapłańskie; 1.piątek – dzień przebłagania za zniewagi wyrządzone  Najśw. Sercu Pana Jezusa  - od g. 16oo spowiedź  dla dzieci, o g. 17oo Msza św., o g. 18oo Msza św. za zmarłych w miesiącu marcu i wszystkich polecanych Panu Bogu przy figurze Piety;  w 1.sobotę  przed świętem Miłosierdzia odwiedzimy chorych z Komunią św.

5. Przyszła niedziela – święto patronalne Bożego Miłosierdzia. W  czasie sumy parafialnej dziękować będziemy Bogu Najwyższemu za okazane światu miłosierdzie, za wielkich rzeczników Bożego Miłosierdzia w naszej Ojczyźnie św. Siostrę Faustyna Kowalską, św. Papieża Jana Pawła II, błog. Michała Sopoćkę. Po sumie przed Najśw. Sakramentem odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

6. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w celebracjach Triduum Paschalnego, dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się czynnie w ich przygotowanie Ciemnicy, Grobu Pańskiego, dziękujemy lektorom, szczególnie z Wielkiej Soboty reprezentującym wspólnoty naszej parafii, dziękujemy kantorom piątkowej Pasji, zespołowi oazowemu „7 Darów Pana”, dziękujemy p. kościelnemu, organiście, ministrantom i lektorom. Dziękujemy za dary ołtarza złożone w Wielki Czwartek, Kościołowi Domowemu,  wspólnocie Róż Różańcowych za świece na ołtarze, Akcji Katolickiej za świece do akolitek, wspólnocie ks. Lecha za welon i dar serca, dziękujemy wspólnotom Adoracji N. Sakramentu, Marana Tha, Rycerzom Kolumba, Służbie Liturgicznej Ołtarza wraz z klerykiem Przemkiem , p. fotografowi,   dziękujemy za złożone życzenia przedstawicielom wszystkich wspólnot działających w parafii .

7. Dziękujemy za przygotowanie asysty procesyjnej na Mszę rezurekcyjną i udział w niej pocztów sztandarowych naszej parafii i przedstawicieli wspólnot środowiskowych.

Msze św. kościół
Św. Leona Wiielkiego
i Stanisława Kostki
  • pn-sob: 7.00, 8.00, 18.00;
  • nd i święta: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 18.00;
  • święta znieś.: 7.00, 8.00, 10.00, 17.00, 18.00.
Msze św. kościół
Św. Leona Wielkiego
w wakacje:
  • nd 19.00
w rok szkolny:
  • sob: 17.00;
  • nd i święta: 10.30, 12.00;
Licznik odwiedzin: 04339905
Powered by APSI © copyright 2009-20 by Parafia św. Leona W. w Wejherowie