Jesteś tutaj:
Ogłoszenia parafialne / Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia parafialne
ks. proboszcz
2019-04-27

1. Ks.  diakon Przemysław Zocholl -  nasz parafianin ma przyjąć w  Archidiecezji Gdańskiej święcenia prezbiteratu.   Jeśliby ktoś wiedział, co  czyniło by go niegodnym  święceń, jest w sumieniu  zobowiązany powiadomić o tym  tutejszy urząd parafialny lub  Rektorat Gdańskiego Seminarium Duchownego w Oliwie. Należy jednak pamiętać, że  złożenie fałszywego zeznania  byłoby  zniesławieniem kandydata i pociągnęło by za  sobą obowiązek naprawienia wyrządzonej  krzywdy. Wszystkich  kandydatów do święceń polecajmy w  modlitwach dobremu, miłosiernemu i  wszechmogącemu Bogu.

2. Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia. Można  zyskiwać dzisiaj odpust zupełny pod  zwykłymi warunkami; stan łaski  uświęcającej, przyjęta Komunia św. i  dowolna modlitwa w intencji  Ojca św.

3. W niedzielę Miłosierdzia  przypada święto patronalne Caritas. przed kościołem z  rozporządzenia Metropolity Gdańskiego odbywa się  zbiórka do puszek na wsparcie  działań Caritas wobec potrzebujących.

4. Dzisiaj w ostatnią niedzielę miesiąca Msza św. o g. 13oo sprawowana będzie z liturgią Słowa w języku kaszubskim.

5. W  środę rozpoczynamy miesiąc maj.  Nabożeństwa majowe  będziemy odprawiali przed Mszą św. o g. 8oo i  wspólne dla wszystkich o g. 173o.Zapraszamy dzieci,  młodzież i dorosłych.

6. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne; 1.czwartek - na  majowe, Mszę św. zapraszamy  młodzież przygotowującą się do  Bierzmowania. 1.piątek -  przypada w uroczystość NMP  Królowej Polski. Msze św.  odprawimy w porządku niedzielnym w obu naszych  kościołach.  Możliwa będzie spowiedź w  czasie wszystkich Mszy św. a  wieczorem o g. 18oo  odprawimy Mszę św. za naszych zmarłych, którzy  odeszli spośród nas w miesiącu  kwietniu. W 1.sobotę odwiedzimy chorych z Komunią św.

7. W piątek 3.maja  parafia NMP Królowej Polski na  Kaszubach przeżywa swój parafialny  odpust.

8. W  przyszłą niedzielę po sumie nabożeństwo eucharystyczne a o g. 17oo różaniec bracki i wymiana tajemnic.

9. W niedzielę 12.maja w  naszej parafii odbędzie się  uroczystość 1.Komunii św. Dzieci przeżywać będą swoją uroczystość  podczas Mszy św. o g. 113o.

10. Zapraszamy  dzieci na  spotkanie przygotowujące do liturgii  uroczystości w  poniedziałek i we wtorek na g. 16oo.  Rodziców prosimy o dopilnowanie dzieci,  aby nie opuszczały spotkań w  wyznaczonych terminach.

11. Dziękujemy  panu Bronkowi i p. Geniowi z przygotowanie tegorocznego Grobu Pańskiego. p. Mateuszowi zaś za Ciemnicę, dziękuję wszystkim, którzy ich wspierali.

12. Ks. Zbigniew organizuje w  dniach od 6 - 12. lipca pielgrzymkę na Białoruś. Na  trasie znajduje się Grodno, Nowogródek,  zamki białoruskie. W  Polsce trasa będzie wiodła przez  Kodeń, Rostkowo czy Loretto.  Koszt wyjazdu wyniesie 1100zł.  Szczegółowe informacje na afiszach w  gablotce.  Zapisy w zakrystii.

13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej,  szczególnie „Gościa Niedzielnego” z  naszą diecezjalną wkładką i „Niedzieli”.

 
Msze św. kościół
Św. Stanisława Kostki
  • pn-sob: 7.00, 8.00, 18.00;
  • nd i święta: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 18.00;
  • święta znieś.: 7.00, 8.00, 10.00, 17.00, 18.00.

Msze św. kościół
Św. Leona Wielkiego
w wakacje:
  • nd 19.00
w rok szkolny:
  • sob: 17.00;
  • nd i święta: 10.30, 12.00;

Powered by APSI © copyright 2009-12 by Parafia św. Leona W. w Wejherowie