Jesteś tutaj:
Ogłoszenia parafialne / Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia parafialne
ks. proboszcz
2019-07-10

12. niedziela w ciągu roku                     23.06.2019r.

 

1.  Czas przychodzi do nas z liturgią zwykłych niedziel i zwyczajnych dni,  okraszonych wspomnieniami świętych i uroczystościami  na cześć Pana  Jezusa i Jego Matki.  Trwa też oktawa Bożego  Ciała z którą zwyczajowo  są związane procesje eucharystyczne. Będą one  miały miejsce po Mszy św.  wieczornej o g. 18oo,  dlatego prosimy o udział asysty  procesyjnej. Ze  względu na prace modernizacyjne przy naszym kościele będą one  odbywały się wedle dostępnych nam  możliwości. Dzisiaj taka procesja będzie  miała miejsce po sumie a  Oktawę zakończymy w czwartek.

2. Pragnę podziękować wszystkim, którzy  zaangażowali się w przygotowanie i sprawne  przeprowadzenie procesji Bożego  Ciała; ks.  Przemkowi za kazanie, Służbie liturgicznej  Ołtarza za posługę w czasie procesji , dziękuję za diakonię muzyczną p. organiście,  Łukaszowi, chórowi „Harmonia”  p. T  Bielińskiemu za nagłośnienie, dziewczynkom sypiącym  kwiatki, rodzicom-opiekunom, siostrom, katechetkom,  pocztom sztandarowym Różańca, Miłosierdzia,  Ogródków działkowych, paniom od  figurki M.B. Fatimskiej, chłopcom i  dziewczętom niosącym feretrony, Mateuszowi Syposzowi za ich przygotowanie, naszym  lektorom-strażakom Radkowi i Kubie od baldachimu dziękujemy  porządkowym, panom Bronkowi Sosze i  Geniowi Fierce, Kamilowi Szymerowskiemu za  przygotowanie ołtarzy.  Siostrom Albertynkom za pierwszy  ołtarz, p.  Mariuszowi Brudniewiczowi i jego  współpracownikom z możliwość ustawienia 2.ołtarza i za  brzózki, państwu Szornakom za 3.ołtarz, p.  Nadleśniczemu za możliwość ustawienia  ołtarza na terenie Nadleśnictwa, za  wykonanie Kamilowi i  kolegom, p. Dampcom za  nagłośnienie, p.  Grzegorzowi Zochollowi za pomoc w  przygotowaniu kościoła, dziękujemy parafianom, którzy  przyozdobili okna i balkony, wszystkim uczestnikom naszej  procesji. Dziękuję też Damom i Rycerzom Grobu Bożego, którzy w tym roku towarzyszyli nam w procesji Bożego Ciała.

3.  Dziś o g. 13oo Msza św.  zostanie odprawiona z liturgią Słowa w języku kaszubskim.

4.  W naszej  parafii gościmy s.  Katarzynę Antolak z Koszalina,  która zapozna nas z inicjatywą  Apostolatu Pielgrzymującej Matki Bożej.

5.  W  środę 26.czerwca po Mszy św.  wieczornej o g. 18oo w  Konwikcie spotkanie Akcji Katolickiej.

6.  W  poniedziałek przeżywamy uroczystość św. Jana  Chrzciciela. Msze św.  według porządku dni powszednich, w piątek przypada uroczystość  Najświętszego Serca Pana Jezusa, jest to dzień  modlitw o uświęcenie kapłanów, a w  sobotę obchodzimy uroczystość św.  Piotra i Pawła. Msze św. w  porządku dnia.  Modlimy się za Papieża i  Stolicę Apostolską i na ten  cel przeznaczona zostaje też  kolekta.

7. Od  przyszłej niedzieli wejdziemy w porządek  wakacyjny.  Zmiany dotyczą jedynie Konwiktu; tam będziemy odprawiali w  każdą sobotę o g. 17oo  Mszę św.  niedzielną, a w niedzielę o g. 19oo  Mszę św.  wakacyjną.  W naszym  głównym kościele nie ma  żadnych zmian w porządku Mszy św.

8.  Do końca  czerwca odprawiamy Nabożeństwo ku czci Najśw..Serca Pana Jezusa, rano po różańcu,  wieczorem o g. 1745.

 
Msze św. kościół
Św. Stanisława Kostki
  • pn-sob: 7.00, 8.00, 18.00;
  • nd i święta: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 18.00;
  • święta znieś.: 7.00, 8.00, 10.00, 17.00, 18.00.

Msze św. kościół
Św. Leona Wielkiego
w wakacje:
  • nd 19.00
w rok szkolny:
  • sob: 17.00;
  • nd i święta: 10.30, 12.00;

Powered by APSI © copyright 2009-12 by Parafia św. Leona W. w Wejherowie