Parafia pw. św. Leona Wielkiego w Wejherowie
MENU
Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia parafialne
ks. proboszcz
2020-11-28

                                    1. niedziela Adwentu               29.11.2020r.

1. Niedzielą dzisiejszą rozpoczynamy Adwent. Tym razem będziemy go musieli przeżyć w towarzystwie zarazy, która nas dopadła. Siłą rzeczy więc na inny sposób. Trudno nam będzie w wielu wypadkach skorzystać z posługi Kościoła, ale trzeba będzie czynić wszystko, by nie utracić świadomości, że przygotowania nasze mają jeden cel - spotkać się z Bogiem w tajemnicy Wcielenia, w prawdzie, która wyraża się prostymi słowami; “zstąpił z Nieba i stał się człowiekiem”.

2.  O g. 6oo każdego dnia będziemy odprawiali Mszę św. roratnią, pozostałe Msze św. w dni powszednie o g. 8oo i 18oo.  Zapraszamy na te poranne Msze św. ku czci Świętej Bożej Rodzicielki. Starajmy się zachować w miarę  nieodzownego męstwa, zwyczaje naszych rodziców. Niedzielny porządek Mszy św. w kościele i konwikcie nie ulegnie zmianie.

3. Zaraza nie pozwoli w tym roku korzystać ze spowiedzi obcych księży w wyznaczone dni przedświąteczne. Będziemy natomiast spowiadali w czasie wszystkich Mszy św., podczas wieczornej Adoracji o g. 173o każdego dnia.

4. Dzisiaj o g. 13oo Msza św. z liturgią Słowa w języku kaszubskim i przytomnie Ks. Romana Skwiercza, kaznodziei Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego.

5. Podejmujemy i w tym roku akcję Wigilijnego aniołka. Z koszyka przy ołtarzu M.B. Nieustającej Pomocy będzie można zabrać aniołki z danymi dzieci. W zakrystii bądź przy gazetce będzie można nabywać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

6. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne; 1.czwartek - dziękować będziemy Jezusowi Chrystusowi, Najwyższemu Kapłanowi za Jego obecność pośród nas w Najśw. Sakramencie; 1.piątek - przepraszać będziemy za zniewagi i bluźnierstwa jakich zaznaje Jezus Chrystus na świecie i w naszej Ojczyźnie. Od g. 16oo spowiedź, o g. 17oo Msza św. wotywna, o g. 18oo Msza św. za zmarłych w minionym miesiącu i polecanych przy figurze Piety. W 1.sobotę odwiedzimy chorych z Komunią św. Prosimy jednak o telefoniczne potwierdzenie.

7.  Ze względu na zagrożenia pandemiczne i rozporządzenia administracyjne p.p. organista i kościelny nie będą roznosili opłatka wigilijnego po domach. Poświęcony opłatek będą rozprowadzać panowie pod chórem i w zakrystii, będzie się też można zaopatrzyć weń w Biurze parafialnym.

8. Wedle rozporządzenia Ks. Biskupa Administratora nie będzie w tym roku wizyt kolędowych, Wedle planu będziemy natomiast zapraszali parafian na Msze z błogosławieństwem i modlitwą kolędową do kościoła.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby kościoła na tacę jak i na konto, które umieszczamy w gazetce.

Msze św. kościół
Św. Leona Wiielkiego
i Stanisława Kostki
  • pn-sob: 7.00, 8.00, 18.00;
  • nd i święta: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 18.00;
  • święta znieś.: 7.00, 8.00, 10.00, 17.00, 18.00.
Msze św. kościół
Św. Leona Wielkiego
w wakacje:
  • nd 19.00
w rok szkolny:
  • sob: 17.00;
  • nd i święta: 10.30, 12.00;
Licznik odwiedzin: 04731811
Powered by APSI © copyright 2009-20 by Parafia św. Leona W. w Wejherowie