Parafia pw. św. Leona Wielkiego w Wejherowie
MENU
Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia parafialne
ks. proboszcz
2024-05-25

O g ł o s z e n i a     p a r a f i a l n e

Niedziela  Trójcy  Przenajświętszej                      26.05.2024

1. Dzisiaj przeżywamy uroczystość Trójcy Przenajświętszej.  Przeżywszy tajemnice Wcielenia Odwiecznego Słowa Bożego, wynagrodzenia za nasze grzechy  ofiarą Krzyża, radując się chałą Zmartwychwstania  naszego Mistrza i Nauczyciele wreszcie wchodzimy w rozległą przestrzeń Ducha jaka zawiera się w tajemnicy Trójcy Świętej. Od apostolskiego posłania jest Św. Trójca obecna w naszym życiu i w życiu Kościoła. Z tej przyczyny tak wiele świątyń w chrześcijańskiej starożytności dedykowanych było Trójcy Św. Do nich to pielgrzymował lud Boży z najdalszej dali.

2. Z tej to przyczyny przezywamy dziś odpust w wejherowskiej Kolegiacie i na Kalwarii. Ten odpust od dawna gromadzi pielgrzymów z północnych  stron Kaszub. Uroczystości odpustowe będą miały miejsce na Kalwarii o g. 10.00. Przewodniczył im będzie Biskup Piotr Przyborek  a w Kolegiacie natomiast uroczystości odbędą się o g. 18.00 wraz z koncertem orkiestry symfonicznej z Sopotu.

3.  Dzisiaj o g. 13.00 Msza św. zostanie odprawiona z liturgią Słowa w języku kaszubskim.

4.  W najbliższy czwartek 30.maja przypada uroczystość Bożego Ciała. Procesja przejdzie następującymi ulicami; z kościoła  ulicami Sobieskiego, Kopernika, u sióstr Albertynek stanie pierwszy ołtarz, następnie 10.lutego, Dworcową tam 2.ołtarz, dalej Hallera, przy wodnych ogrodach na Kalwaryjską, tam stanie 3.ołtarz przy Szkole Rzemiosła i 3.maja do Konwiktu, gdzie będzie 4.ołtarz i powrócimy do kościoła na Mszę św. po procesji. Kazanie będzie przy 3.ołtarzu.

5. Prosimy dziewczynki do sypania kwiatków. Od poniedziałku przygotowywać będą je siostry Albertynki od g. 17.15 przed kościołem.

6. Prosimy dzieci 3.klas, aby udziałem w procesji Bożego Ciała i w jego oktawie, podziękowały Panu Jezusowi za dar Komunii św. Procesję w oktawie odbędzie się po Mszy św. o g. 18.00 a w niedzielę po sumie. Proszę o możliwe uczestnictwo asysty procesyjnej; sztandarów, obrazów, figurek, służby liturgicznej. Pamiętajmy też o dobrym obyczaju przyozdobienia okien naszych domów i mieszkań

7.    W oktawie Bożego Ciała w poniedziałek 3.czerwca przypadnie nam nawiedzenie relikwii św. Wojciecha, patrona Polski i naszej diecezji. Niedziela 2.czerwca będzie dla nas czasem przygotowania i  dziękczynienia za posługę i ofiarę św. Wojciecha na naszych ziemiach.  100.rocznica ustanowienia naszej diecezji przypada 30.grudnia 2025 roku. Nawiedzenie relikwii jest jednym z elementów duchowego przygotowania do tego wyjątkowego Jubileuszu.

8.    Jeszcze do piątku będziemy odprawiali nabożeństwa majowe; rano po różańcu a wieczorem o 17.30. Zachęcamy do udziału w wysławianiu Maryi, Matki Bożej.

9.    Pragnę serdecznie podziękować wszystkim  za udział  w moim dziękczynieniu z okazji 50.lecia święceń kapłańskich w miniony czwartek; dziękuję władzom naszego miasta panu Prezydentowi, dziękuję za wyróżnienie mnie statuetką Jakuba Wejhera, dziękuję władzom Starostwa, Przedstawicielom Cechu Rzemiosł, Ochotniczej Straży Pożarnej, Chórowi „Harmonia” , naszemu Hospicjum Domowemu, przedstawicielom Grobu Pańskiego w Jerozolimie, Misternikom Kaszubskim.   Dziękuję przedstawicielom Szkół; Liceum im. Króla Jana Sobieskiego, Powiatowemu Zesp. Kształcenia Specjalnego, Zespołowi Szkól Elektrycznych,  Szkół Samochodowych, Rzemiosła, Szkole Muzycznej, Szkole podst. nr 9  Ośrodkowi Szkol.-wych.  dla Niesłyszących’ dziękuję wspólnotom naszej parafii  Służbie Ołtarza, Radzie parafialnej, szafarzom, Akcji Katolickiej, Żywemu Różańcowi, Oazie i Kościołowi Domowemu, , rodzinom Szynsztackim, adoratorom Najśw. Sakramentu, Harcerzom. Szczególnie dziękuję panu organiście , p. Ewie Rocławskiej, zespołowi oazowemu „7 Darów Pana” wspólnocie „Effatha” i obecnemu Kościelnemu Mateuszowi. Dziękuję wszystkim uczestnikom tego mojego dziękczynienia.

10.              Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. 

Msze św. kościół
Św. Leona Wiielkiego
i Stanisława Kostki
  • pn-sob: 7.00, 8.00, 18.00;
  • nd i święta: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 18.00;
  • święta znieś.: 7.00, 8.00, 10.00, 17.00, 18.00.
Msze św. kościół
Św. Leona Wielkiego
w wakacje:
  • nd 19.00
w rok szkolny:
  • sob: 17.00;
  • nd i święta: 10.30, 12.00;
Licznik odwiedzin: 04699630
Powered by APSI © copyright 2009-20 by Parafia św. Leona W. w Wejherowie