Szósta Niedziela Wielkanocna | 2025-05-25 |
1. Serdecznie pozdrawiam wszystkich modlących się w naszej wspólnocie parafialnej. 2. Dzisiaj o godz. 16:00 zapraszamy całe rodziny a zwłaszcza babcie i dziadków na „Koncert dla Mamy i Taty” w wykonaniu połączonych chórów dziecięcych: ze szkoły Podstawowej nr 9 w Wejherowie oraz chóru Szkolnego z Kębłowa. 3. W liturgii Kościoła: · Dzisiaj o 13:00 Msza Św. z Liturgią Słowa w języku kaszubskim. · Ostatnie już nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej. Litanie śpiewamy codziennie po porannym różańcu i w czasie wystawienia Najświętszego Sakramentu o 17:30. · Poniedziałek - Uroczystość rocznicy poświęcenia naszego kościoła. Tego dnia rozpoczynamy 3 dni Krzyżowe. Po porannym różańcu procesyjnie udamy się do Krzyża pod kościołem i pomodlimy się o urodzaje i za kraje głodujące. · Środa - bł. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia · Czwartek - św. Urszuli Ledóchowskiej · Sobota - św. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. · W przyszłą niedziele 1.06 o godz. 18:00 Ks. Patryk wraz z braćmi kursowymi odprawi Mszę Św. dziękczynną z okazji 1 rocz. święceń kapłańskich, na którą zapraszamy wszystkich parafian. · Za tydzień uroczystości odpustowe na Kalwarii Wejherowskiej. Szczegóły na plakacie 4. Spotkania duszpasterskie: · Męski Różaniec dzisiaj o 19:00 w kościele. · Spotkanie KSM Effatha w poniedziałek o 19:00 w konwikcie. Zapraszamy młodych na wspólne zabawy, ognisko i mecz piłki nożnej w ogrodach konwiktu. · Spotkanie oazy młodzieżowej we wtorek o 19:30 w konwikcie · W piątek o 18:00 w konwikcie na I piętrze: spotkanie anonimowych depresantów „Światło Nadziei”, grupy wsparcia dla osób zmagających się z depresją i brakiem pogody ducha, opartej na 12 krokach. · Spotkanie kandydatów na ministrantów w sobotę o 10:30 w konwikcie 5. W najbliższym tygodniu przeżyjemy nawiedzenie Wizerunku Najświętszego Serca Jezusa, który peregrynuje po Radach Rycerzy Kolumba oraz parafiach. Obraz jest kopią powstałego w 1760 roku obrazu autorstwa włoskiego malarza Pompeo Batoniego i znajduje się w jezuickim kościele Najświętszego Imienia Jezus (Il Gesù) w Rzymie. Wizerunek Jezusa trzymającego na dłoni swe Serce został przeniesiony na płótno w oparciu o objawienia francuskiej wizytki Małgorzaty Marii Alacoque. Obrazowi towarzyszą relikwie św. Józefa Sebastiana Pelczara i bł. Klary Szczęsnej, założycieli Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego. Początek nawiedzenia we wtorek podczas Mszy świętej o godz. 18.00, zakończenie w piątek po Mszy świętej o godz. 8.00. 6. Do jutra ostatnia możliwość zapisania się na spotkanie młodych w Lednicy w dniu 7 czerwca. Zapisy w zakrystii. Koszt wyjazdu 150 zł. 7. Z uwagi na to, że Ojciec św. wybrał imię naszego patrona Leona za tydzień w niedzielę rozpoczynamy nowennę 9 Mszy św. w intencji nowego papieża. 8. Polecamy prasę katolicką: nowy numer „Gościa niedzielnego”, „Małego Gościa”, „Niedziela” i nasz biuletyn 9. Życzymy wszystkim owocnego i głębokiego przeżycia tygodnia! | |