Parafia pw. św. Leona Wielkiego w Wejherowie
MENU
Papieski apel z przeszłości
Papieski apel z przeszłości
ks. proboszcz
2020-03-28

    Karol Kardynał Wojtyła w sierpniu 1976 w Stanach Zjednoczonych;  “Stoimy dziś w obliczu największej konfrontacji, jaką kiedykolwiek przeżyła   ludzkość. Nie przypuszczam, by szerokie kręgi społeczeństwa amerykańskiego ani najszersze kręgi wspólnot chrześcijańskich zdawały sobie z tego w pełni sprawę. Stoimy w obliczu ostatecznej konfrontacji między Kościołem a anty-Kościołem. Ewangelią a jej zaprzeczeniem. Ta konfrontacja została wpisana w plany Boskiej Opatrzności. To czas próby, w który musi wejść cały Kościół, a polski w szczególności.
   Jest to próba nie tylko naszego narodu i Kościoła. Jest to w pewnym sensie test na dwutysięczną kulturę i cywilizację chrześcijańską ze wszystkimi konsekwencjami; ludzką godnością, prawami osoby, prawami społeczeństw i narodów.”   
 W 1981 w pielgrzymce do Niemiec wyjaśniając tajemnicę fatimską Jan Paweł II mówi; “ Musimy przygotować się w niedługim czasie do przetrzymania wielkich rzeczy, które będą od nas wymagać gotowości, nawet utraty życia i oddania całego siebie Chrystusowi i dla Chrystusa”.
    Słowa Jana Pawła II sprawdzały się na przestrzeni minionych lat, zwłaszcza teraz widać  ich  prorocze przesłanie. Walka z Kościołem przy-
biera na sile poprzez jawny lub ukryty ateizm i liberalizm. Antychrześcijańskie ustawy, programy medialne, szkolne, realizowane są pod hasłami praw i swobód obywatelskich. Gorzkim owocem tych działań jest pomijanie  istnienia osobowego Boga, odejście od Dekalogu i wprowadzenie nowych norm moralno-obyczajowych, mających uwolnić ludzkość od reguł Prawa Bożego. Dąży się do zmian w Kościele, głosi się nowe spojrzenie na funkcję rodziny, wprowadza nowe wzorce moralne w wychowaniu młodzieży.
Następuje akceptacja grzechu, fundamentalne wymogi ewangeliczne uważa się za niepasujące do do obecnego czasu. A Jezus nie przyszedł “aby zmieniać ale wypełniać”.      

      z art. A Czerniakowskiej “Wirus” w “Sieci”

Msze św. kościół
Św. Leona Wiielkiego
i Stanisława Kostki
  • pn-sob: 7.00, 8.00, 18.00;
  • nd i święta: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 18.00;
  • święta znieś.: 7.00, 8.00, 10.00, 17.00, 18.00.
Msze św. kościół
Św. Leona Wielkiego
w wakacje:
  • nd 19.00
w rok szkolny:
  • sob: 17.00;
  • nd i święta: 10.30, 12.00;
Licznik odwiedzin: 04160265
Powered by APSI © copyright 2009-20 by Parafia św. Leona W. w Wejherowie