Parafia pw. św. Leona Wielkiego w Wejherowie
MENU
Refleksje z zachrystii
Refleksje z zachrystii
ks. proboszcz
2021-01-16

Tropy  zwykłej  liturgii.
  Naświętowaliśmy się   tego roku. Telewizor, który miał potrzebę nas pouczać i zachęcać do zachowań odpowiednich,  na każdym kanale przekonywał; “zostań w domu” i zapewniał jak dobrze nam z tym. Boże Narodzenie zostało jeszcze na trochę w świątyni, jeszcze stoją choinki, jeszcze można zajrzeć do żłobka, czy aby wszyscy są na miejscu, jeszcze usłyszymy jakiś czas kolędy, bo co śpiewać przy świątecznym wystroju świątyń.
Ale liturgia nie próżnuje. Bożym Słowem wyprowadza nas do wsi i miast Galilei, gdzie Chrystus najlepiej się czuje, skąd też pochodzą w znacznej liczbie Jego uczniowie a potem apostołowie. Skoro liturgia naszemu pokoleniu a i tym przed nami jest przewodnikiem, to musi się w niej skrywać odpowiedni dynamizm i siła, by mogła nas poruszyć, byśmy zwócili uwagę na widoczne w niej przesłanie. Pomagać nam w tym będą też święci tego czasu. Może nie tak znani, ale swoje zrobili skoro Kościół postanowił wynieść ich na ołtarze a nam o nich przypominać.
Istotne jest jednak to, co usłyszymy i w dni powszednie i w niedziele słuchając Słowa Bożego i medytując nad nim. Jedno jest pewne nie zdążymy za Chrystusem obejść miast Judei i Galilei i zastuka do naszych domów rzeczywistość nowa, w liturgii przyodziana w fioletowe barwy, wieszcząca dopełnienie czasu. Bolesne to, niepojęte, trudne do zaakceptowannia. Taki stan rzeczy tłumaczy jedno słowo “pożytek” i to nasz pożytek. Bóg, bowiem na tym nie zyskuje. Trudno Mu patrzeć na człowieka poniżonego przez grzech. Dlatego zstępuje do ludzkiej otchłani, aby nam towarzyszyć, by być z nami, nas wspierać i wreszcie niemal za uszy wyciągać nas z bagna grzechu. Dlatego bieży wszędzie tam, gdzie zagubił się człowiek.       x.prob  

Msze św. kościół
Św. Leona Wiielkiego
i Stanisława Kostki
  • pn-sob: 7.00, 8.00, 18.00;
  • nd i święta: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 18.00;
  • święta znieś.: 7.00, 8.00, 10.00, 17.00, 18.00.
Msze św. kościół
Św. Leona Wielkiego
w wakacje:
  • nd 19.00
w rok szkolny:
  • sob: 17.00;
  • nd i święta: 10.30, 12.00;
Licznik odwiedzin: 04661224
Powered by APSI © copyright 2009-20 by Parafia św. Leona W. w Wejherowie