Parafia pw. św. Leona Wielkiego w Wejherowie
MENU
Refleksje z zachrystii
Refleksje z zachrystii
ks. proboszcz
2021-03-12

  Rekolekcje w czasach zarazy.
    I w trudnych czasach musi człowiek żyć, musi nieść swoje codzienne brzemię, musi umieć znaleźć się wśród ludzi i bliskich i dalekich, musi umieć z nimi przystawać, bo podstępny wróg czai się na każdym kroku. Zewsząd może najść na człowieka zagłada, dobrze jeśli zagrożenie, zabierając czas, przeminie.
  W takich okolicznościach musi człowiek myśleć o sobie, bo w każdym jest okno na świat, na człowieka i Boga. Ludzie naszego pokolenia są najbardziej skupieni na tym co przemija, marnirje. Skaczemy wokół naszego ciała, pielęgnujemy je z niezwykłą starannością, bo i należy. Zmysły nasze odbierają drugiego człowieka, który daje dobry przykład, albo widzimy takiego, którego żadną miarą nie należy naśladować. Wszystkie zmysły nasze chłoną świat i mogą w nim natrafić na ślady Boga.
Boga odnajdujemy w pojedynkę i we wspólnocie. Liturgia, która jest dla nas ważną cząstką naszej formacji religijnej postrzega nas jako społeczność ludzi wierzących. “Wiara rodzi się z tego, co się słyszy”. Słuchamy Pisma Świętego, ze szczególnym poszanowaniem Ewangelii. W zdarzeniach opisanych śledzimy kroki Chrystusa, podążamy za Nim, przyjmujemy słowa Jego zachęty albo ostrzeżenia, które broni nas przed drogą do nikąd.
    Już nadszedł czas naszych rekolekcji parafialnych, to znaczy, że szybkim krokiem zmierzamy ku świętom naszego odkupienia. Przyszłą niedzielę rozpoczniemy z ekolekcjonistą ze wspólnoty Ojców Oblatów.Tym razem będzie to Ojciec Józef Niesłony.
Dajmy się Ojcu poprowadzić. Nie tylko ważne będzie słowo Boże, które usłyszymy, ważna też będzie nasza modlitwa, adoracja Najśw. Sakramentu i spowiedź. Niech ten duchowy wysiłek przyniesie nam pożytek i odrodzi w nas uciśnionego w czasach zarazy ducha.     x.prob

Msze św. kościół
Św. Leona Wiielkiego
i Stanisława Kostki
  • pn-sob: 7.00, 8.00, 18.00;
  • nd i święta: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 18.00;
  • święta znieś.: 7.00, 8.00, 10.00, 17.00, 18.00.
Msze św. kościół
Św. Leona Wielkiego
w wakacje:
  • nd 19.00
w rok szkolny:
  • sob: 17.00;
  • nd i święta: 10.30, 12.00;
Licznik odwiedzin: 04521071
Powered by APSI © copyright 2009-20 by Parafia św. Leona W. w Wejherowie