Parafia pw. św. Leona Wielkiego w Wejherowie
MENU
Refleksje z zachrystii
Refleksje z zachrystii
ks. proboszcz
2021-03-27

  Patrzeć będziemy na bolejącego Pana
    Przychodzi ten czas, kiedy do nas przejętych sprawami dnia powszedniego dochodzą wieści z Miasta Świętego Jeruzalem. Oczekiwany przez Naród Wybrany, przez ludy i narody nagle staje się przeszkodą w realizacji planów człowieka. Podstęp na każdym kroku, na każdy sposób, przez wyspecjalizowanych i wyszkolonych przeciwników, doprowadzony do ostateczności. Mesjasz oczekiwany, zapowiadany przez proroków, Bóg, staje przed sądem człowieka, który sobie przypisuje prawo do oceny Stwórcy i Pana. Nie baczy na to, że idzie śladem “ojca kłamstwa”, smutnego anioła, którego poniosła pycha.
    Nie jedno to takie pokolenie, nie jeden taki Boży nieprzyjaciel. Wielu, się wydaje, kiedy pozbędą się Boga z przestrzeni w której żyją, zyskają na wolności, wszystko stanie się prostsze. Nie będzie wiekowych rytuałów, które odbierają pewność, nie okrywają zachowań poczuciem wstydu.
    A jednak świat bez Boga pędzi ku zagładzie. Najstarsze zasady zapisane w naturze człowieka, w stworzeniu, nawet w przypadku obciążenia grzechem, nie przestają być przedmiotem troski Boga. Jej szczyt objawił się w ziemskiej misji Chrystusa, posłusznego woli Ojca aż do końca. Razem z Bogiem patrzymy dzisiaj na “Bolejącego”.
Jego cierpienie i nas przyprawia o ból, Jemu wspołczujemy, a liturgia każe nam widzieć w tym konieczność, drogę dla tych, którzy potrafią wytrwać aż do końca. Święte Triduum Paschalne, które przeżywać będziemy w nadchodzącym tygodniu kolejny raz pozwoli nam zanurzyć się w tajemnicy Chrystusowej ofiary, przyjąć wielkoduszny akt poświęcenia, który jednocześnie wyznacza i nam drogę. “Nikt, kto nie bierze swego krzyża a idzie za Mną nie jest mnie godzien” mówi Jezus.
 Warto te słowa  potraktować serio, inaczej nie można znaleźć się w gronie Chrystusowych  przyjaciół  i uczniów. 

Msze św. kościół
Św. Leona Wiielkiego
i Stanisława Kostki
  • pn-sob: 7.00, 8.00, 18.00;
  • nd i święta: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 18.00;
  • święta znieś.: 7.00, 8.00, 10.00, 17.00, 18.00.
Msze św. kościół
Św. Leona Wielkiego
w wakacje:
  • nd 19.00
w rok szkolny:
  • sob: 17.00;
  • nd i święta: 10.30, 12.00;
Licznik odwiedzin: 03791072
Powered by APSI © copyright 2009-20 by Parafia św. Leona W. w Wejherowie