Parafia pw. św. Leona Wielkiego w Wejherowie
MENU
Chrystus Król Wszechświata
Chrystus Król Wszechświata
ks. Proboszcz
2009-11-22

Już niewiele a znajdziemy się za rogatkami uroczystości, która wieńczy cały trud naszego rocznego wędrowania. Człowiek chcąc tego czy nie, poddany jest presji czasu. Czas nas ogranicza, pomaga ustalić punkty odniesienia, pozwala jednocześnie nabrać dystansu do dokonanych dzieł czy przebytej drogi.

Uroczystością Chrystusa Króla kończy się kolejny odcinek naszej drogi. Przez dzieje świata Kościół, społeczność kroczy skupiając się wokół Jezusa Chrystusa, Boga i Zbawiciela, który jest naszym naturalnym przewodnikiem i Mistrzem.

Przez Słowo i Sakramenty celebrujemy Mistyczne Ciało Jezusa w Kościele. Taką drogę, wybrał sam Bóg, aby trafić do ludzi. Właśnie w ten sposób objawia się pokora Boga, „będąc bogaty stał się ubogi, podobny do ludzi”. Obecności Chrystusa, przez poszczególne okresy roku liturgicznego,  doświadczaliśmy na różne sposoby. Rytm tych spotkań wyznaczała nam liturgia Kościoła, kiedy wszystko przychodziło do nas w określonym czasie i w ustalonym porządku. Na te zbiorowe, wspólnotowe przeżycia mogły się nakładać doświadczenia własne, osobiste. Każdy z nas mógł sobie uświadomić, ile łask otrzymuje od Boga, w jaki sposób i w czym bywa doświadczany. Każdy z nas w różnych doświadczeniach swojego życia mógł rozpoznać wolę Bożą oraz odpowiedzieć na widoczne wyzwania.

Z dobrze przeżytego spotkania z Bogiem we wspólnocie może nam być blisko do osobistego spotkania z Jezusem. Do przyjęcia Jezusa Chrystusa jako swego Boga i Pana.  W czasach apostolskich zbiór prawd o Bogu był stosunkowo skromny. Modlitwa wspólna, ówczesnego Kościoła powtarzała pełne zachwytu sentencje, którymi prorocy i Boży posłańcy adorowali. Wszechmocnego Boga. Wyrażali oni podziw dla wszelkiego stworzenia, które Bóg otacza troską i we wszelkich niedolach i potrzebach opatruje.   

Zamykając już dziś, niedzielną uroczystością ku czci Chrystusa Króla, ten kawałek drogi, którą podąża nasze pokolenie śpiewajmy Zbawicielowi hymn chwały jak wszyscy nasi przodkowie

Msze św. kościół
Św. Leona Wiielkiego
i Stanisława Kostki
  • pn-sob: 7.00, 8.00, 18.00;
  • nd i święta: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 18.00;
  • święta znieś.: 7.00, 8.00, 10.00, 17.00, 18.00.
Msze św. kościół
Św. Leona Wielkiego
w wakacje:
  • nd 19.00
w rok szkolny:
  • sob: 17.00;
  • nd i święta: 10.30, 12.00;
Licznik odwiedzin: 04391180
Powered by APSI © copyright 2009-20 by Parafia św. Leona W. w Wejherowie