Jesteś tutaj:
Światło Słowa / Światło Słowa
Światło Słowa
Światło Słowa
ks. proboszcz
2018-07-21

ODPOCZYNEK

We fragmencie Ewangelii wg. św. Marka, przeznaczonej na dzisiejszą niedzielę usłyszeliśmy, jak Jezus zachęca uczniów do odpoczynku. Ewangelista przedstawia w streszczeniu działalność Jezusa – dobrego pasterza, który dba o swoje owce. Jego pierwsze troski obejmują Apostołów, tę wybraną cząstkę Jego trzody, którą zgromadził wokół siebie po trudach pierwszej ich misji.

Odpoczynek jest bardzo ważną częścią naszego życia. Nawet nie tylko naszego, bo przecież sam Bóg odpoczął po tym jak skończył stwarzać świat. Dlatego wydaje się czymś naturalnym, że jeden dzień w ciągu tygodnia, będzie dniem kiedy możemy oderwać się od pracy i zregenerować siły do dalszej pracy. Ważne jest także zbieranie sił na naszą codzienną walkę duchową. Takim czasem w ciągu roku, są różnego rodzaju rekolekcje, dni skupienia, piesze pielgrzymki. Szczególnie te, na które możemy pojechać jak uczniowie: pójdźcie wy sami na pustkowie i wypocznijcie nieco.   

              W dzisiejszym świecie, który cały czas, bez przerwy zachęca nas do tego, abyśmy byli produktywni, i efektywni, trudno jest zdecydować się na wyłączenie telefonów, komputerów,  telewizora, tylko po to, by odpocząć. Powinniśmy jednak się na to zdecydować zwłaszcza wtedy, gdy wymaga to od nas pewnego wysiłku, by móc   w spokoju sięgnąć do najlepszego źródła jakim jest sam Pan Bóg. Pamiętajmy skuteczne i owocne życie chrześcijanina jest niemożliwe bez tych chwil wytchnienia obok Mistrza, przeznaczonych nie tylko dla nabrania sił fizycznych, lecz także duchowych: bez chwil modlitwy, wewnętrznego słuchania, by pogłębić słowo Pana i wyrazić je coraz lepiej własnym życiem.

Ks. diakon Przemek


Odnośniki do dzisiejszych czytań:

Rozważania z poprzednich dni:
miesiąc:
 
Msze św. kościół
Św. Stanisława Kostki
  • pn-sob: 7.00, 8.00, 18.00;
  • nd i święta: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 18.00;
  • święta znieś.: 7.00, 8.00, 10.00, 17.00, 18.00.

Msze św. kościół
Św. Leona Wielkiego
w wakacje:
  • nd 19.00
w rok szkolny:
  • sob: 17.00;
  • nd i święta: 10.30, 12.00;

Powered by APSI © copyright 2009-12 by Parafia św. Leona W. w Wejherowie