Parafia pw. św. Leona Wielkiego w Wejherowie
MENU

Czciciele Bożego Miłosierdzia

W 1980 r. po pieszej pielgrzymce na Jasną Górę zrodziła się myśl w nielicznej grupie parafian, aby w naszej parafii codziennie o godz. 15.00 odmawiać Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Posługujący w naszej parafii ks. Andrzej Jereczek podjął się zamówienia obrazu Jezusa Miłosiernego dla parafii. Nieżyjący już śp. Alojzy Reuter wykonał szafkową oprawę do obrazu, dzięki czemu można było rozpocząć peregrynację obrazu Jezusa Miłosiernego w parafii.

W dniu 13 października 2001 r. odbyła się pielgrzymka do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Przywieziono wtedy relikwie siostry Faustyny, które od tej pory znajdują się w naszej parafii. Obecność relikwii jest szczególnie widoczna na Mszy św. Miłosierdzia Bożego w każdą trzecią sobotę miesiąca. Na jej zakończenie każdy uczestniczący w niej może z nabożnym. szacunkiem oddać część orędowniczce Miłosierdzia Bożego przez ucałowanie jej relikwii

Wielce oczekiwanym wydarzeniem były Misje Miłosierdzia, którym towarzyszyło nawiedzenie Obrazu Chrystusa Miłosiernego w 2003 r. Uroczystemu wprowadzeniu Obrazu do naszej świątyni przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Metropolita Tadeusz Gocłowski.

Czciciele Bożego Miłosierdzia, poza pielęgnowaniem Koronki do Miłosierdzia Bożego codziennie o godz. 15.00 spotykają się również na Eucharystii - jak wyżej wspomniano - w każdą trzecią sobotę miesiąca. Raz do roku, w święto Bożego Miłosierdzia, przypadające w drugą niedzielę wielkanocną suma parafialna sprawowana jest uroczyście w intencji Czicieli Bożego Miłosierdzia. To oczywiście nie wyczerpuje zakresu działania tejże grupy. Od czaso do czasu organizowane są również pielgrzymko - wycieczki na Kaszuby. Odbyły się już m. in. wyjazdy do Sanktuarium Królowej Rodzin oraz sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Kościerzynie oraz sanktuarium Królowej Kaszub w Sianowie.

Czciciele Bożego Miłosierdzia starają się też żyć życiem parafii, identyfikować się z nią, żyć jej problemami. Z ofiar zebranych we własnym gronie został zakupiony ornat oraz stuła z wizerunkiem Jezusa Miłosiernego. W Jubileuszowym 2000 roku zakupiony został sztandar przedstawiający Jezusa Miłosiernego z napisem Jezu Ufam Tobie. Na jego odwrocie znajduje się wizerunek Matki Bożej Ostrobramskiej

Grupa Czcicieli Bożego Miłosierdzia ma też swojego opiekuna duchowego. Pierwszym z nich był ks. Andrzej Jereczek, po nim krótko, bo zaledwie na rok przejął tę funkcję ks. Dariusz Zalewski. Obecnie duszpasterzem Czcicieli Miłosierdzia Bożego jest ks. Łukasz Kos.

Msze św. kościół
Św. Leona Wiielkiego
i Stanisława Kostki
  • pn-sob: 7.00, 8.00, 18.00;
  • nd i święta: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 18.00;
  • święta znieś.: 7.00, 8.00, 10.00, 17.00, 18.00.
Msze św. kościół
Św. Leona Wielkiego
w wakacje:
  • nd 19.00
w rok szkolny:
  • sob: 17.00;
  • nd i święta: 10.30, 12.00;
Licznik odwiedzin: 04699545
Powered by APSI © copyright 2009-20 by Parafia św. Leona W. w Wejherowie