Parafia pw. św. Leona Wielkiego w Wejherowie
MENU

Zespół muzyczny 7 Darów Pana (w skrócie 7DP)

aktualizacja: 18.05.2024

Krótko o nas:

Zespół muzyczny stanowi obecnie wspólnotę 13 osób (dorosłych i młodzieży), których łączy wspólna pasja muzyczna, wiara i modlitwa. Nasza działalność ukierunkowana jest na oprawę i muzyczne animowanie: czuwań, wieczorów uwielbień, rekolekcji, Eucharystii, dni skupień, Liturgii Godzin i innych liturgicznych lub paraliturgicznych nabożeństw kościelnych. Bardzo rzadko koncertujemy lub uczestniczymy w przeglądach i konkursach muzyki religijnej. Staramy się aby wykonywana przez nas muzyka sprzyjała modlitwie, aby nie było w niej "gwiazdorzenia" i zbyt wysokich tonacji. Przywiązujemy wagę do tego, aby podstawowa linia melodyczna była z jednej strony zgodna z oryginałem (jeśli dla danego utworu go znamy lub jeśli dostępne są oryginalne nuty), a z drugiej by była wyczyszczona z nadmiernych ozdobników utrudniających wspólny śpiew wspólnotowy. Zawsze dobieramy repertuar do tematyki Eucharystii i nabożeństw. Nasze obecne instrumentarium składa się z: instrumentów klawiszowych, gitary akustycznej, gitary basowej, harmonijki ustnej i djembe. Z naszego obecnego składu 11 osób śpiewa. Jeśli tego wymaga sytuacja (np. podczas Triduum Paschalnego) porzucamy instrumenty i zmieniamy się w chór kameralny i prowadzimy śpiewy 4 głosowe. 

 

Zarys historyczny

Zespół muzyczny 7DP powstał na przełomie marca/kwietnia w 1999 r. z inicjatywy 3 członków młodzieżowej wspólnoty Ruchu Światło-Życie prężnie działającej w tym czasie w naszej parafii. Od samego początku zyskaliśmy wsparcie ks. Zenona Pipki (moderatora wspólnoty) oraz ks. proboszcza Mariana Dettlaffa. Początkowo działalność zespołu skupiona była głównie wokół wspólnoty młodzieżowej (oprawa muzyczna modlitw wspólnotowych, rekolekcji, dni skupienia) oraz na zmianę z grupą harcerzy Mszy Świętych na godzinę 12:00 w Konwikcie. Z czasem powiększył się skład i instrumentarium oraz repertuar co pozwalało podejmować większe wyzwania w parafii i poza nią. Kilkukrotnie następowała dość duża zmiana składu i łącznie do chwili obecnej przez zespół przewinęły się 34 osóby. Przez pierwsze 12 lat naszej działalności szeregi zespołu w 100% stanowiły osoby należące do Ruchu Światło-Życzie. W chwili obecnej otwarci jesteśmy również na osoby spoza kręgów oazowych, jednak zasady funkcjonowania zespołu w dalszym ciągu czerpią z Charyzmatu Ruchu Światło-Życie.
 

Nazwa Zespołu:

Przez pierwsze 3 lata posługiwaliśmy się nazwą opisową: "Zespół Oazowy Przy Parafii Św. Leona Wielkiego w Wejherowie". Naszą nazwę, którą posługujemy się do dnia dzisiejszego udało się ustalić podczas wspólnego wyjazdu wypoczynkowego w 2002 roku. Wyraża ona misję, z którą się identyfikujemy i którą chcemy podążać w naszym posługiwaniu - nazwę "7 Darów Pana" tłumaczymy w rozumieniu biblijnym jako pełnię darów Pana, którą chcemy być dla innych.

 

Gdzie można nas usłyszeć:

 • w okresie szkolnym na coniedzielnych Eucharystiach w Konwikcie św. Leona Wielkiego w Wejherowie o godzinie 12:00,
 • od 2018 r. posługujemy na wieczorach uwielbienia w Sanktuarium Matki Boskiej Królowej Kaszub w Sianowie,
 • podczas adoracji w Konwikcie św. Leona Wielkiego w Wejherowie,
 • podczas uroczystości Triduum Paschalnego,
 • śluby, bierzmowania i inne uroczystości.

 

Zaproszenie:

Jeśli muzyka jest Twoją pasją i chciałabyś/chciałbyś do nas dołączyć, zapraszamy do rozmowy po każdej niedzielnej Eucharysti o godzinie 12:00 w Konwikcie św. Leona w Wejherowie. Przyjmujemy osoby uzdolnione muzycznie - młodzież od 7 klasy szkoły podstawowej, a w przypadku dorosłych górna granica wieku nie ma znaczenia. Niezbędne są tylko zapał i czas na próby odbywające się raz w tygodniu oraz otwartość i dyspozycyjność na posługi, których się podejmujemy.

Msze św. kościół
Św. Leona Wiielkiego
i Stanisława Kostki
 • pn-sob: 7.00, 8.00, 18.00;
 • nd i święta: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 18.00;
 • święta znieś.: 7.00, 8.00, 10.00, 17.00, 18.00.
Msze św. kościół
Św. Leona Wielkiego
w wakacje:
 • nd 19.00
w rok szkolny:
 • sob: 17.00;
 • nd i święta: 10.30, 12.00;
Licznik odwiedzin: 04699627
Powered by APSI © copyright 2009-20 by Parafia św. Leona W. w Wejherowie