Jesteś tutaj:
Grupy parafialne / Marana Tha
Marana Tha

W naszej parafii od października 2012 roku istnieje Katolicka Wspólnota formacyjno-ewangelizacyjna „Marana Tha - Nawrócenia św. Pawła”, która liczy prawie 30 członków. Spotykamy się w pierwszy i trzeci piątek miesiąca na spotkaniach formacyjnych o godz. 19:00, a w każdy ostatni czwartek miesiąca przygotowujemy Eucharystię i adorację Najświętszego Sakramentu z modlitwą uwielbienia.

Od października 2013 roku prowadzimy internetowy blog Wspólnoty, który posiada prawie 22 tysięcy wejść. W tym samym roku uczestniczyliśmy w Sopockim Dniu Jedności wspólnot charyzmatycznych naszej Archidiecezji. Uczestniczymy w życiu parafii np.: poprzez prowadzenie adwentowej modlitwy brewiarzowej w każdą sobotę adwentu. Braliśmy również udział w wakacyjnych rekolekcjach w Licheniu prowadzonych przez o. John’a Boshoborę oraz w rekolekcjach w Kniewie, rozpoczynających nowy rok katechetyczny „Na dobry początek - Nawrócenie drogą do świętości”, prowadzonych przez naszego opiekuna - ks. Piotra.  Prowadzimy również wolontariat modlitewny, który podjął się modlitwy  w intencjach podawanych na stronie internetowej.

Kolejnym widocznym owocem działania Ducha Świętego w naszej Wspólnocie jest diakonia muzyczna „Agnus”, która powstała w maju 2014 roku, animująca śpiew podczas czwartkowych Eucharystii i adoracji oraz przyjęliśmy 25 stycznia 2015 roku tytuł wspólnoty: „Nawrócenie św. Pawła”.

 

Program w małych grupach obejmuje trzy typy spotkań:

Rozmowy na temat wiary i moralności chrześcijańskiej na podstawie Katechizmu Kościoła Katolickiego oraz Biblii.

Serie rekolekcji weekendowych:
1. Rekolekcje wyzwolenia w Jezusie Chrystusie (Kurs Marana Tha pierwszego stopnia);
2. Kurs teologii życia wewnętrznego – etap oczyszczenia (Kurs Marana Tha drugiego stopnia);
3. Kurs teologii życia wewnętrznego – etap zjednoczenia z Jezusem w Duchu Świętym (Kurs Marana Tha trzeciego stopnia).

Wspólnota Katolicka Marana Tha  w odpowiedzi na potrzeby ludzi szukających  głębszego zjednoczenia z Chrystusie ma pomóc w otwarciu się na Bożą Miłość. Ogólnym założeniem wspólnoty jest wyzwolenie, oczyszczenie oraz zjednoczenie  w Jezusie Chrystusie.

 

Duszpasterze - Opiekun Wspólnoty:

Od 1 lipca 2016 opiekunem jest ks. Wojciech Niemczyk

 

Animator: Iwona Adamczyk,  

Webmaster Blog Wspólnoty: Magdalena Groth 

Animator muzyczny: Maria Stubińska

Animator liturgiczny: Piotr Hasske 

Zespół Muzyczny "Agnus": Członkowie wspólnoty.

Spotkania odbywają się systematycznie w 1 i 3 piątek miesiąca o  godz. 19:00 w salce w Konwikcie przy ul. 3-go Maja 19 w Wejherowie. 

Wpólnota prowadzi BLOG, którego celem jest przekazanie informacji o wspólnocie oraz realizowanie podstawowych zadań apostolskich.

 
Msze św. kościół
Św. Stanisława Kostki
  • pn-sob: 7.00, 8.00, 18.00;
  • nd i święta: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 18.00;
  • święta znieś.: 7.00, 8.00, 10.00, 17.00, 18.00.

Msze św. kościół
Św. Leona Wielkiego
w wakacje:
  • nd 19.00
w rok szkolny:
  • sob: 17.00;
  • nd i święta: 10.30, 12.00;

Powered by APSI © copyright 2009-12 by Parafia św. Leona W. w Wejherowie