Parafia pw. św. Leona Wielkiego w Wejherowie
MENU
Z życia parafii
Z życia parafii
ks. proboszcz
2022-09-10

Dobry początek to połowa.....

W naszym porządku na życie i jego kształt ma wpływ troska o odpowiednie ukształtowanie młodego pokolenia. W wymiarze społecznym to zadanie realizują odpowiednie instytucje. Przede wszystkim szkoła i różne ośodki wspierające, które w przypadku zapracowanych rodziców i pewnych niedomogów rodzinnych służą wsparciem.
 Świetlice i tym podobne agendy dają dzieciom czasowe schronienie i opiekę.
Wrzesień w naszym przypadku pozwala powrócić do stałego porządku, stabilizuje również duszpasterstwo. Wraz z początkiem roku szkolnego i katechezą w szkole rozpoczyna się przygotowanie sakramentalne. Dzieci 3.klas i ich rodzice liczą na to, że na tym poziomie zdołają się przygotować do UroczystejKomunii świętej. Muszą więc nadłożyć nieco większego starania, aby gdy maj nadejdzie, wszystko mogło być dopięte do końca.
Podobnie jest z młodzieżą pierwszych klas szkół średnich. Ich czeka pierwszy sprawdzian z dojrzałości. Sakrament Bierzmowania, który mają przyjąć, gdzie niegdzie nazywany “drugim chrztem” wymaga ich osobistej decyzji, wprowadza w dojrzałe i odpowiedzialne życie chrześcijańskie. Jest więc potrzeba dodatkowych spotkań, przypomnień, rozmów. Dlatego jednych i drugich będziemy zapraszali na dodatkowe katechezy do Konwiktu czy też do kościoła.
Wszystko to też wymaga zaangażowania dorosłych, rodziców i każdego kto chce pogłębić swoje realacje z Bogiem i Kościołem,  nadwyrężone poprzez grzech, zaniedbanie, lekceważenie, czy też anty-ewangelię, bezbożną ateistyczną propagandę, która widząc samo zło w Kościele, próbuje narzucić swoją ideologię, w dużym stopniu opierającą się na marksistowskich wzorcach walki, czyli wojny wszystkich ze wszystkimi, czego jesteśmy świadkami na niemal całym świecie.         

Msze św. kościół
Św. Leona Wiielkiego
i Stanisława Kostki
  • pn-sob: 7.00, 8.00, 18.00;
  • nd i święta: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 18.00;
  • święta znieś.: 7.00, 8.00, 10.00, 17.00, 18.00.
Msze św. kościół
Św. Leona Wielkiego
w wakacje:
  • nd 19.00
w rok szkolny:
  • sob: 17.00;
  • nd i święta: 10.30, 12.00;
Licznik odwiedzin: 04256856
Powered by APSI © copyright 2009-20 by Parafia św. Leona W. w Wejherowie