Jesteś tutaj:
Ogłoszenia parafialne / Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia parafialne
ks. proboszcz
2014-08-17

                     20.niedziela w ciągu roku                             17.08.2014r.

1.      Dla wszystkich ludzi Bóg stał się człowiekiem i wszyscy a szczególnie obdarowani muszą umieć tym dobrem się dzielić .

2.      Od soboty gościmy o. Marka z Wilna z przedstawicielami wspólnot skupionych przy kościele franciszkańskim, świątyni Chrztu Litwy. Ojciec Marek głosił będzie u nas Słowo Boże a przed kościołem odbędzie się zbiórka do puszek na wsparcie remontu i wszystkich dzieł, które wspólnota braci św. Franciszka w Wilnie prowadzi.

3.      Dzisiaj o g. 17oo w Konwikcie odbędzie się spotkanie z O. Markiem spełniającym  w diecezji wileńskiej posługę Egzorcysty. O. Marek będzie mówił o zagrożeniach duchowych, których doświadcza wielu ludzi będących w niewoli złego ducha.

4.      Goście z Wilna przebywać będą w naszych mieście, aby odnowić swoje więzi z Polską. Każdego roku od wielu lat Akcja Katolicka naszej parafii, organizuje naszym ziomkom z Wilna taki pobyt nas ziemi kaszubskiej w szczególności spotkanie z naszym morzem.

5.      We wtorek o g. 830 sprzed starostwa pod przewodnictwem ks. Piotra wyruszy pielgrzymka autokarowa na szlak błog. Doroty z Mątowów.

6.      W przyszłą niedzielę 24 sierpnia w Ogrodach Konwiktu odbędzie się festyn "Święto Chleba". Organizatorzy zadbali, aby nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych i najstarszych uczestników tego wydarzenia. Na scenie pojawi się Pan Józef Roszman i Jego kapela "Plesta", którzy będą nas zabawiać dobrą muzyką i kaszubskimi wicami. Równie atrakcyjnie zapowiadają się pozostali artyści. Wielobarwnie, w różnych formacjach muzyczno-tanecznych pokaże się Szkoła Tańca Pani Doroty Więckowskiej "Dora Dance", a męski chór Harmonia ukołysze nas najpiękniejszymi chóralnymi utworami w najlepszym ich wykonaniu. Od niedawna działająca dziecięca schola "Rybka" Pana Wojtka Rybakowskiego zaprezentuje piosenki dla najmłodszych w nowatorskim wykonaniu, a adrenalinę uzupełni pokaz Kicx boxingu Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego pod kierunkiem wielokrotnego mistrza tej dyscypliny Pana Rafała Karcza. Oprócz wrażeń scenicznych będzie można skorzystać z takich atrakcji jak: kawiarenka, grill, zakupić nowoczesną biżuterię z filcu, wyroby haftowane metodą krzyżykową, wiklinę papierową. Otrzymać wysokiej jakości mąkę Gdańskich Młynów i Spichlerzy, podziwiać pokaz ratownictwa medycznego. Dla dzieci przygotowano różne gry i konkursy sprawnościowe, a także malowanie twarzy, mega bańki mydlane, samochody i quady akumulatorowe oraz wiele innych atrakcji. Ponadto czeka na nas moc znakomitych nagród i niespodzianek. Serdecznie zapraszamy w godzinach od 15 do 18:30. 

7.      Zachęcamy jak zawsze do lektury prasy katolickiej.

 
Msze św. kościół
Św. Stanisława Kostki
  • pn-sob: 7.00, 8.00, 18.00;
  • nd i święta: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 18.00;
  • święta znieś.: 7.00, 8.00, 10.00, 17.00, 18.00.

Msze św. kościół
Św. Leona Wielkiego
w wakacje:
  • nd 19.00
w rok szkolny:
  • pn-sob: 17.00;
  • nd i święta: 10.30, 12.00;
  • 1 piątki mc.: 18.00.

Powered by APSI © copyright 2009-12 by Parafia św. Leona W. w Wejherowie