Parafia pw. św. Leona Wielkiego w Wejherowie
MENU
Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia parafialne
ks. proboszcz
2018-09-29

1.  Dzisiaj ostatnia niedziela września.  Wchodzimy w okres jesienny,  przed nami też miesiąc modlitwy  różańcowej i ostatnie w  tym roku nabożeństwo  fatimskie,  które przypadnie w  sobotę  13.października.  Przez  cały październik będziemy  odmawiali różaniec rano i  wieczorem.  Rano po Mszy św. o g. 7oo , wieczorem o g. 173o. Na  wieczór zapraszamy wszystkich, przede  wszystkim jednak dzieci.  Niech  modlitwa, do której  dzieci fatimskie zachęcała Matka  Boża,  i nasze dzieci  zechcą pilnie odmawiać, tym  bardziej, że w  listopadzie będziemy w całej  Polsce obchodzili święto Niepodległości odzyskane j po 100 latach zaborów  a wielu polskich katolików  przez 100 dni przed świętem  Niepodległości postanowiło odmawiać  różaniec.    Postarajmy  się do nich  przyłączyć choćby w ostatnie dni.

2.  Dzisiaj podczas Mszy św. o g. 10oo w ramach Dni Kultury Powiatu Wejherowskiego śpiewał będzie w naszym kościele  Chór Dekanalny im. Świętego Jana Pawła II, działający przy kościele św. Wojciecha w Kielnie. Zapoczątkował on swoją działalność w 5.rocznicę śmierci Ojca Świętego - 2. kwietnia 2010r. Na co dzień działa przy kościele św. Wojciecha w Kielnie,  pracując pod artystycznym kierownictwem  Krzysztofa Brzozowskiego. Chór uświetnia uroczystości parafii i  dekanatu, uczestniczy w propagowaniu  kultury muzycznej w gminie i  powiecie. Ma w  swoim dorobku występy w  Niemczech i Francji. Zdobył  -  I miejsce  na VII Pomorskim Festiwalu Pieśni  Wielkopostnej. Brał  udział między innymi w   koncercie  „Missa Brevis Votiva”   wykonywanym  na 60- lecie Rumi, a  także – Wielkim  Koncercie Oratoryjnym „ Ave Maria” w  Bazylice Mariackiej w  Gdańsku. Do chwili  obecnej wydał trzy  płyty z muzyką sakralną i  utworami patriotycznymi.

3.  W  tym tygodniu przypadają dni  eucharystyczne: 1.czwartek - na g. 173o do  kościoła zapraszamy młodzież przygotowującą się do  Bierzmowania:  1.piątek - g. 16oo s powiedź dla dzieci, o g. 17oo -  Msza św.   wotywna, o g. 18oo -  Msza św.  za  zmarłych w minionym  miesiącu i wszystkich polecanych Panu  Bogu przy figurze Piety. W 1.sobotę -  odwiedzimy chorych z Komunią św.

4.  W przyszłą  niedzielę po sumie nabożeństwo  eucharystyczne, o g. 17oo różaniec  bracki i wymiana  tajemnic.

5.  W  tym tygodniu wspominamy ważnych dla  Kościoła świętych: w  poniedziałek św. Teresę  od Dzieciątka Jezus  Dziewicę i Doktora Kościoła, we  wtorek św. Aniołów  Stróżów, w czwartek św. Franciszka  z Asyżu, jest to też dzień  modlitw w intencji Papieża  Franciszka a piątek  wspominamy św.  Siostrę  Faustynę - Apostołkę Miłosierdzia.

6. Dzieci 3.klas zapraszamy na  katechezę sakramentalną do Konwiktu według  następującego planu: we  wtorek na g. 15oo -  kl. 3 C;  na g. 16oo  kl. - 3 A; w  piątek na g. 15oo - kl. 3 B.   Dzieci z pozostałych szkół  przyjdą na dowolną  godzinę.   W poniedziałek 8.października rodziców i dzieci zapraszamy na g. 173o do  kościoła na poświęcenie różańców i  wspólną modlitwę.

7.  W przyszłą niedzielę 7. Października na Grobach Piaśnickich odbędą się uroczystości upamiętniające mordy na Polakach na samym początku 2.wojny światowej. Uroczystości rozpoczną się o g. 103o  nabożeństwem czuwania, modlitwy przy palenisku nr 2, naprzeciw kaplicy, potem „Requiem  Piaśnickie”, zakończy wszystko Msza św. z ceremoniałem wojskowym.  Do Piaśnicy kursować będą specjalne autobusy.

Msze św. kościół
Św. Leona Wiielkiego
i Stanisława Kostki
  • pn-sob: 7.00, 8.00, 18.00;
  • nd i święta: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 18.00;
  • święta znieś.: 7.00, 8.00, 10.00, 17.00, 18.00.
Msze św. kościół
Św. Leona Wielkiego
w wakacje:
  • nd 19.00
w rok szkolny:
  • sob: 17.00;
  • nd i święta: 10.30, 12.00;
Licznik odwiedzin: 04471777
Powered by APSI © copyright 2009-20 by Parafia św. Leona W. w Wejherowie