Parafia pw. św. Leona Wielkiego w Wejherowie
MENU
Z życia parafii
Sierpień za progiem
Ks. Proboszcz
2012-07-22

Ten miesiąc w naszej polskiej tradycji bierze swoją szlachetną nazwę od skromnego narzędzia, którym się powszechnie posługiwano. Dostarcza nam takich obrazów najwcześniejsza literatura polska mówiąca o trudzie żniwiarza. Sierpień w naszych warunkach geograficznych to początki zbierania plonów. Nie wszystkich, ale tych podstawowych. Nasza kultura narodowa zdominowana jest obyczajowością związaną z pracą na roli. Przenikają więc takie obrazy do zachowań narodowych, państwowych i religijnych.

Wakacje z Jezusem
Dorota Pryczkowska - katechetka
2012-07-15

W tym roku półkolonia w parafii pw. św. Leona Wielkiego prowadzona była w dniach od 2 do 13 lipca pod hasłem Noe i jego arka.  Dzieci miały zajęcia od godz. 9:00 do godz. 15:00. Każdy dzień rozpoczynał się i kończył modlitwą w kaplicy. Uczestnicy półkolonii otrzymywali codziennie dwa posiłki: śniadanie i obiad, a także „owocowy” podwieczorek.

Z życia parafii
Marek Panek
2012-06-30

W niedzielę 17 czerwca już po raz  piętnasty nasi  Parafianie mieli okazję bawić się na Festynie Rodzinnym organizowanym przez Akcję Katolicką przy udziale innych wspólnot parafialnych. Jak co roku organizatorzy starali się zapewnić wiele atrakcji tak, aby każdy bez względu na wiek mógł znaleźć coś dla siebie. Na estradzie dominowała muzyka i tańce. Część muzyczną rozpoczął zespół „Zodiak”, który towarzyszył nam przez cały czas trwania Festynu. Wykonywane przez niego piosenki rozbawiały wszystkich uczestników.    Miłośnicy tańca mieli możliwość podziwiania zespołu tanecznego, prowadzonego przez Joannę Bernaśkiewicz. Prezentacja układów tanecznych odbywała się w najmłodszych kategoriach wiekowych. Niespodzianką  był wywiad z Dominiką Bernaśkiewicz, mistrzynią świata w tańcu hip-hopowym.

Pielgrzymka na Litwę
ks. Piotr
2012-07-14

W dniach od 11 do 15 września (wtorek - sobota) oragnizujemy pielgrzymkę na Litwę. Odwiedzimy Gietrzwałd, Studzieniczną, Troki, Wilno, Kowno, Szawle (Góra Krzyży), Wigry. Koszt to 300 zł i 60 euro.

Zbliżają się wakacje
Ks. Proboszcz
2012-06-10

Niewiele już zostało czasu do ostatniego dzwonka. Pedagodzy kompletują potrzebne dokumenty, aby zakończyć kolejny etap edukacji. Na pólkach pojawią się kolejne opasłe teczki opinii o zrealizowanych i niedokonanych zaleceniach. Kiedy wszystko już zostanie opieczętowane i starannie zamknięte będzie można trochę odetchnąć. Uwolnić od przepisów, norm, szczegółowych instruktaży bez których dzisiaj żadna instytucja nie ruszyła by z miejsca. Jeszcze podsumowania, statystki i człowiek mały czy wielki wpasowany w ramy.
Dopiero teraz widać jakiej tresurze podlega człowiek, jak starannie wpasowywany jest w schematy, którymi łatwiej zawiadywać.     
Wbrew panującym opiniom przed Bogiem jesteśmy bardziej wolni. Nie zawsze uszczęśliwiamy Dobrego Ojca w Niebie, ale wiemy, że nie odmówi nam prawa do wolności, bo kocha,  JEST MIŁOŚCIĄ, a tej bez wolności nigdy by nie było. Dlatego czekając na wakacje, by żyć
w klimacie wolności musimy uświadomić sobie, że wolność jest możliwa w prawdziwej wspólnocie z Bogiem, co powinniśmy przeżywać również w naszych spotkaniach wakacyjnych z Bogiem. Zapewne inaczej niż przez cały rok, ale powinniśmy to nosić w naszej serdecznej pamięci.                                     

50-lecie ślubów zakonnych S. Mechtyldy - Albertynki
Ks. Proboszcz
2012-06-10

 

S. Mechtylda – Stanisława Cieślikiewicz urodziła się 24.05.1941r. w miejscowości Ostrów – Opoczno. Do Zgromadzenia Sióstr Albertynek Posługujących Ubogim wstąpiła  1959 r. w Krakowie, gdzie złożyła I śluby zakonne w 1962 r.
    Całe życie zakonne przepracowała pielęgnując chorych między innymi w Krakowie, Warszawie, Łodzi, Białogardzie, Wejherowie – gdzie spędziła ponad połowę swojego życia zakonnego.
Bardzo prosimy o modlitwę w intencji Siostry Jubilatki

 

Siostry Albertynki

    Siostry Albertynki w Wejherowie posługują w Domu Pomocy Społecznej na ul. Przebendowskiego, tam też wspólnota 3 sióstr zamieszkuje i na terenie naszej parafii przy ul Kopernika, gdzie siostry prowadzą świetlicę dla dzieci, sporej gromadki, która z przełożoną s. Klarą pokazuje się w naszej świątyni na nabożeństwach okresowych dla dzieci stanowiąc zwarty zespół. Ponadto s. Daniela prowadzi na terenie domu sióstr łaźnię
i noclegownię dla bezdomnych realizując obowiązek samorządu.
    Siostrom Albertynkom skromnie i cicho realizującym swoje powołanie winniśmy być wdzięczni za świadectwo służebnej obecności motywowanej miłością do Chrystusa.
    Święta Matka Teresa z Kalkuty przepytywana niegdyś o powody dla których służy ubogim odpowiedział: „Jest jeden Jezus Chrystus, wszystko dla Niego”. Ciche i skromne życie ss. Albertynek w naszej parafii w taki charakter poświęcenia również się wpisuje. 

Koncert ewangelizacyjny.
ks. Piotr
2012-06-07

7 czerwca o godz. 15.00 w Boże Ciało na Placu Jakuba Wejhera odbędzie się koncert ewangelizacyjny połączony ze świętem rodzinnym. Wystąpi zespół "30 i 40 na 70" oraz młodzieżowy zespół ewangelizacyjny z Luzina ze wspólnoty "Pustynia Miast".

Wyjazd pielgrzymkowo-rekreacyjny
Ks. Janusz
2012-06-06

Organizujemy wyjazd pielgrzymkowo-rekreacyjny w dniu 9 czerwca (sobota) o godz. 9.00 do Centrum Ekumenicznego sióstr Brygidek w Gdańsku-Oliwie oraz do Ogrodu Zoologicznego.

W programie:
- Msza Święta,
- zwiedzanie ZOO Oliwskiego.

Koszt przejazdu 20 zł

wstęp do ogrodu ZOO
- dzieci, młodzież, emeryci, renciści po okazaniu dokumentu - 8 zł
- bilet normalny - 18 zł.

Zapraszamy wszystkich chętnych parafian.
Zapisy w zakrystii i biurze parafialnym.        

Akt Zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski
ks. Janusz
2012-05-25

  Akt zawierzenia

    Niepokalanemu Sercu Maryi

Królowej Polski

Parafia św. Leona  Wejherowo

26 maja 2012 godz. 18.00

W każdą uroczystość, w każdy dzień i miesiąc poświęcony  Matce Bożej, wybierając stosowną chwilę możemy odnowić i dokonać Akt Zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi, Królowej Polski siebie, dom, rodzinę, wspólnotę, parafię, Ojczyznę i wszystkich drogich naszym sercom. Korzystajmy z tej łaski Bożej oraz daru jaki jest w zasięgu naszych możliwości, zawierzmy i poświęćmy osoby i sprawy z którymi się borykamy i nie możemy sobie poradzić. Serce Maryi jak arka Noego jest schronieniem wobec potopu zła, twierdzą nie do zdobycia dla wroga dusz naszych, w której nieustannie mieszka Trójca Święta. Zwycięstwo nad grzechem, światem i szatanem przyjdzie przez Maryję, przez Jej Niepokalane Serce, które jest najpewniejszym i najbezpieczniejszym miejscem I POMOCĄ dla dusz ludzkich.

Program:

-Uroczysta Msza Święta z Aktem Zawierzenia godz. 18.00

- Nabożeństwo Majowe z błogosławieństwem lourdeskim

Akty zawierzenia będą do nabycia przed Mszą o godz. 17.30 (cena 2 zł)

Jeśli kochasz swoją Matkę Maryję przyjdź i zawierz siebie!!! Jako wdzięczność za łaski otrzymane przez ręce Maryi przynieś jedną różę i złóż na ręce swej Niebieskiej Matki.  

zaproszenie na spotkanie z o. Knotzem
ks. Piotr
2012-04-25

Parafia Wniebowzięcia NMP w Bolszewie zaprasza małżonków i narzeczonych na konferencje pt. Smak małżeństwa - przedsmak nieba,

Msze św. kościół
Św. Leona Wiielkiego
i Stanisława Kostki
  • pn-sob: 7.00, 8.00, 18.00;
  • nd i święta: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 18.00;
  • święta znieś.: 7.00, 8.00, 10.00, 17.00, 18.00.
Msze św. kościół
Św. Leona Wielkiego
w wakacje:
  • nd 19.00
w rok szkolny:
  • sob: 17.00;
  • nd i święta: 10.30, 12.00;
Licznik odwiedzin: 04123104
Powered by APSI © copyright 2009-20 by Parafia św. Leona W. w Wejherowie