Parafia pw. św. Leona Wielkiego w Wejherowie
MENU
Światło Słowa
"Ten, kto kocha swoje życie, traci je"
ks. Tomasz
2011-05-02

Późno obchodzone w tym roku święta Zmartwychwstania Pańskiego spowodowały, że uroczystość św. Wojciecha została przeniesiona z 23 kwietnia na dzień 02 maja.

W związku z tym, liturgia słowa w pierwszym czytaniu z Dziejów Apostolskich wskazuje na Jezusa, który po Swoim zmartwychstaniu wielokrotnie ukazywał się Apostołom i zapowiadał ów kluczowy dla ich przyszłej misji moment zesłania Ducha Świętego; On da im wszystko, co potrzebne, w znaczeniu ludzkich przymiotów i Bożej łaski, by mogli zanieść Dobrą Nowinę aż na krańce ówcześnie znanego świata i tworzyć podwaliny pod przyszłą wspólnotę Kościoła, która z ich głoszenia i świadectwa życia miała się narodzić. Z kolei św. Paweł we fragmencie z Listu do Filipian stanowiącym drugie czytanie, zachęca jego adresatów, ale także i nas, do trwania w wierze i życiu według Ewangelii, byśmy tocząc walkę z tym, co w nas słabe i grzeszne, poszukiwali dobra, przybliżając się nieustannie ku osiągnięciu wiecznego zbawienia, wysłużonego przez śmierć Chrystusa na drzewie krzyża. Tekst dzisiejszej Ewangelii mówi w sposób obrazowy o wyrzekaniu się tego, co światowe i doczesne, by móc skoncentrować się na wartościach nieprzemijających, pozwalających postawić na pierwszym miejscu swojego życia Jezusa i Jego miłość, by przez codzienną współpracę z Bożą łaską oraz ducha służby i poświęcenia dla innych, naśladować Mistrza, a ostatecznie, osiągnąć życie wieczne.

 Właśnie w taki sposób żył św. Wojciech: w zapomnieniu o sobie, w poświęceniu dla Boga i ludzi, zatroskany o ich zbawienie, zapatrzony w Chrystusa, pragnący odważnie głosić słowem i czynem Ewangelię.

Módlmy się dziś, za wstawiennictwem św. Wojciecha o Boże błogosławieństwo dla naszej ojczyzny: byśmy zawsze byli blisko Boga, a kochając Go nade wszystko, a bliźnich dla Niego, zasłużyli  kiedyś na osiągnięcie chwały nieba.


Odnośniki do dzisiejszych czytań:

Msze św. kościół
Św. Leona Wiielkiego
i Stanisława Kostki
  • pn-sob: 7.00, 8.00, 18.00;
  • nd i święta: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 18.00;
  • święta znieś.: 7.00, 8.00, 10.00, 17.00, 18.00.
Msze św. kościół
Św. Leona Wielkiego
w wakacje:
  • nd 19.00
w rok szkolny:
  • sob: 17.00;
  • nd i święta: 10.30, 12.00;
Licznik odwiedzin: 04731739
Powered by APSI © copyright 2009-20 by Parafia św. Leona W. w Wejherowie